MojAndroid

Motorola edge 30 pro a Xiaomi 12 si konkurujú nielen cenou, ale aj parametrami a najmä fotoaparátmi. Preto sme sa rozhodli ich postaviť proti sebe v našom ďalšom súboji fotomobilov. V článku, ktorý sme publikovali, sme nechali rozhodnúť vás – našich čitateľov. Ako toto porovnanie dopadlo a ktorý z tejto dvojice fotí podľa vás lepšie?

Xiaomi 12 vs Motorola edge 30 pro: Parametre fotoaparátov

V hlavnej úlohe sa proti sebe postavili dva 50 MP primárne snímače s optickou stabilizáciou obrazu. V prípade Xiaomi ide o objektív so svetelnosťou f/1.9, pričom Motorola má fotoaparát so svetelnosťou f/1.8. Zostava modelu Xiaomi 12 je ďalej obohatená o 5 MP makro objektív a 13 MP ultra-širokouhlý fotoaparát, ktorý ponúka svetelnosť f/2.4 a uhol záberu 123˚.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Motorola edge 30 pro sa zas môže pochváliť 50 MP ultra-širokouhlým snímačom so svetelnosťou f/2.2 a uhlom záberu 114˚u. Trojica je ešte doplnená o 2 MP hĺbkový snímač. Zariadeniu síce chýba teleobjektív, no v teste sme vyskúšali aj to, ako si primárny snímač poradí s trojnásobným priblížením. To isté platí pre makro fotky. Motorola edge 30 pro síce nemá makro snímač, no v aplikácii fotoaparátu nájdete možnosť vytvárať super priblížené zábery.

Motorola edge 30 pro fotoaparat
Motorola edge 30 pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Scéna 1

Xiaomi 13 % | 87 % Motorola

Scéna 2

Xiami 47 % | 53 % Motorola

Scéna 3

Motorola 36 % | 64 % Xiaomi

Scéna 4 – ultra-širokouhlý snímač

Motorola 48 % | 52 % Xiaomi

Scéna 5 – ultra-širokouhlý snímač

Xiaomi 23 % | 77 % Motorola

Scéna 6 – 3x zoom

Motorola 40 % | 60 % Xiaomi

Scéna 7 – makro

Motorola 76 % / 24 % Xiaomi

Scéna 8 – bez nočného režimu

Xiaomi 49 % | 51 % Motorola

Scéna 9 – nočný režim

Xiaomi 63 % | 37 % Motorola

Scéna 10 – nočný režim

Xiaomi 68 % | 32 % Motorola

Krátke zhrnutie

Začneme nočnými fotkami. V dvoch z troch pomerne jasne zvíťazil Xiaomi 12, Motorola edge 30 pro dostala o niečo viac hlasov pri štandardnom nočnom zábere bez použitia nočného režimu. Xiaomi má tendenciu ťahať farby do teplejších tónov, zatiaľ čo Motorola je až príliš studená.

Denné fotografie, na ktorých sú oblaky a modré nebo, lepšie zvláda Motorola. Xiaomi má farby extrémne presaturované a sýte. Takéto fotky by boli dobré napríklad na Instagram, no fotografie z Motoroly sú vernejšie.

Ak sa na výsledky pozrieme z pohľadu jednotlivých záberov, tak na piatich z nich bol podľa vás lepší Xiaomi 12, rovnaký počet bodov dostala aj Motorola edge 30 pro. Jasného víťaza tak toto porovnanie nenašlo.

Čo ste si mysleli? Ktorý vyhrá?

Skôr, ako ste sa dozvedeli, ktorá fotografia patrí ktorému smartfónu, sme sa vás v pôvodnom článku opýtali, o ktorom smartfóne si mslíte, že zvíťazí. Toto hlasovanie dopadlo lepšie pre Xiaomi, ktorému dalo hlas až 73 % hlasujúcich. Motorole verilo 27 % z vás.

Náš tip
Slepý FOTOTEST: Samsung Galaxy A53 vs iPhone SE | VYHODNOTENIE
4.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+