MojAndroid

Miliardár Elon Musk po kúpe sociálnej siete Twitter nezmenil len jej názov na jednoduché X, ale chce znej urobiť komplexnú sociálnu sieť. Preto asi neprekvapí, že služba teraz podľa portálu GSMArena plánuje spustiť podporu audio a video hovorov.

Zatiaľ len v rámci testovania pre platformu iOS

Elon Musk potvrdil, že niektorí používatelia už majú rannú verziu funkcie. Audio a video hovory sú však momentálne dostupné len pre používateľov platformy iOS. Môžu ich uskutočňovať s ľuďmi v telefónnom zozname, za predpokladu, že sú prepojení s účtom na sociálnej sieti X, a s ľuďmi, ktorých sledujú. Je tu aj prepínač, ktorý umožňuje volať iba overeným používateľom (s predplatným za 8 dolárov mesačne).

X
Podpora audio a video hovorov | Zdroj: GSMArena.com

Veľa platiacich používateľov s modrým odznakom však hlási, že túto funkciu nedostali ani po aktualizácii, čo naznačuje, že funkcia je stále v režime ranného testovania. Funkcia by mala byť dostupná v časti Nastavenia > Súkromie a bezpečnosť > Priame správy > Povoliť audio a video hovory. Na stránke podpory sa tiež uvádza, že túto možnosť budú mať iba používatelia s predplatným Premium.

Podpora pre audio a video hovory, ktoré boli v časoch pôvodného Twitteru pre používateľov nepredstaviteľne, je pokusom Elon Muskom získať používateľov komunikačných aplikácií spoločnosti Meta, ako sú Facebook Messenger, Instagram Direct alebo WhatsApp. Existuje však množstvo iných platforiem, ktoré ponúkajú audio a video hovory. Pokus sociálnej siete X získať podiel na tomto špecifickom trhu tak nebude nič ľahké.

X
X
Developer: X Corp.
Price: Free
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot

Náš tip
Amazfit predstavil dvojicu cenovo dostupných smart hodiniek Active a Active Edge

.

29.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+