MojAndroid

Celosvetovo najznámejšia internetová encyklopédia Wikipedia plánuje predstavenie novej služby pre svojich zákazníkov. 25 miliónov článkov, ktoré na tejto webstránke nájdete, si budete môcť do mobilu alebo tabletu nechať poslať aj SMS správou už o niekoľko mesiacov. Wikipedia tak reagovala na fakt, že nie všetci ľudia na Zemi, ktorí potrebujú ich články, majú pripojenie na internet a smartfóny s veľkými displejmi.

wikipedia

Wikipedia pracuje na projekte posielania článkov na základe príspevku z nadácie, ktorí jej umožní takmer okamžité odoslanie celého článku pomocou SMS správy používateľovi, ktorí si článok vyžiada. SMS správu bude možné poslať priamo robotovi na webstránke, ktorý v momente nájde daný článok, skomprimuje jeho veľkosť a do niekoľkých sekúnd odošle späť používateľovi. SMS správy by pritom mali využívať novú platformu, ktorá sa momentálne vyvíja, a ktorá by zabezpečila, že SMS správa s dlhým textom nebude mať až takú veľkú veľkosť.

wikipedia-logo

Službu posielania článkov chce Wikipedia zrealizovať už v najbližších mesiacoch. Chce tak podporiť výučbu a vzdelávanie v menej rozvinutých krajinách sveta, kde je pripojenie k internetu vzácnosťou. Rozhodne tento krok internetového giganta oceňujeme a dúfame, že služba bude čoskoro dostupná aj na Slovensku. Kým sa tak stane, môžete využívať natívnu Android aplikáciu webstránky Wikipedia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

23.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+