MojAndroid

Lietadlo austrálskej spoločnosti Qantas z Melbourne do Perthu malo pri štarte meškanie. Mohol za to kanadský žartík niektorého z cestujúcich, ktorý si vytvoril Wi-Fi hotspot a nazval ho “Mobilné Detonačné Zariadenie”. Wi-Fi sieť spozorovali pasažieri letu na palubnom systéme a upozornili na to personál letu. Pilot následne vyzval pasažierov, aby vystúpil ten, kto túto sieť vytvoril, no nikto sa neprihlásil.

2007-05-29-wifi6

Napokon bola celá situácia vyhodnotená ako kanadský žartík a lietadlo mohlo vzlietnuť. Situácia bola ale pre niekoľkých cestujúcich natoľko vážna, že sa rozhodli lietadlo opustiť. Asi 40 cestujúcich požiadalo o vrátenie batožiny a letu sa nezúčastnili. Hoci situácia nemala žiadne ďalšie následky a podľa všetkého skutočne šlo o kanadský žartík, určite uznáte, že ak by ste vy sedeli v tomto lietadle, pravdepodobne by vám nebolo všetko jedno.

Zdroj: Mashable via The Next Web

3.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+