MojAndroid

Čo sa týka podpory rozličných zariadení, hlavne počítačov, platforma WhatsApp v tom podľa portálu Android Police nezaostáva. Môžete vďaka nej posielať správy cez váš počítač alebo notebook, bez toho, aby ste potrebovali aktívne internetové pripojenie na vašom smartfóne. Tí, ktorí používajú dva smartfóny, alebo Android tablety si však túto funkciu nevyskúšajú. Je dostupná výlučne pre WhatsApp na počítačových zariadeniach. To sa môže čoskoro zmeniť. Objavili sa dôkazy o tom, že spoločnosť pracuje na podpore sprievodných zariadení so systémom Android.

Portál WABetaInfo po skúmaní kódu najnovšej Beta verzie aplikácie zistil, že vám platforma umožní zaregistrovať sa na vašom druhom zariadení, a nastaviť ho ako sprievodné zariadenie vášho smartfónu, na ktorom WhatsApp používate.

WhatsApp už aj na viacerých Androidoch naraz

WhatsApp možnosť nastaviť sprievodné zariadenie
Možnosť nastaviť sprievodné zariadenie | Zdroj: AndroidPolice.com

Zo snímky obrazovky môžeme vyčítať, že nový oddiel aplikácia nazvala “Registrácia zariadenia ako spoločníka”. Znamená to, že táto funkcia vám umožní používať WhatsApp aj na inom zariadení. Zdá sa, že funkcia ešte nie je úplne dokončená. Návod v spodnej časti obrazovky vysvetľuje, že na jej použitie potrebujete naskenovať QR kód na zariadenie, ktoré používate. Tento kód sa má nachádzať práve v tejto časti aplikácie, zatiaľ však podľa snímky nie je dostupný.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot

Táto funkcia už bola spomenutá minulý rok. WhatsApp mal fungovať na viacerých zariadeniach, čo by vám umožnilo synchronizáciu správ s vašimi ostatnými Android zariadeniami. V tejto verzii sa mala zobraziť úvodná obrazovka, z ktorej by ste zistili, že WhatsApp práve sťahuje posledné správy do vášho druhého zariadenia.

Doteraz nebolo jasné, či bude funkcia určená iba pre tablety alebo Chromebooky. Podľa informácií, ktoré spoločnosť poskytla tento týždeň, by mali funkciu podporovať aj smartfóny. WhatsApp stále môže podporu tejto novinky zmeniť, avšak podľa dostupných informácií sa veci vyvíjajú tým správnym smerom.

Náš tip
Facebook má nové emodži. Nechýba ani kontroverzný tehotný muž.
28.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+