MojAndroid

Na sociálnych sieťach by ste mali spozornieť vždy, keď dostanete správu z podozrivého účtu. To platí aj pre službu WhatsApp, kde sa falošne účty vydávajú za oficiálnu podporu s cieľom vylákať od používateľa osobné údaje. Informáciu priniesol portál WABetaInfo.

Ako rozpoznať falošný účet oficiálnej podpory?

Portál informuje o prípade používateľa s prezývkou shimon128, ktorý dostal podozrivú správu z účtu WhatsApp. ten predstieral, že pochádza z podpory WhatsApp. Okamžite tento kontakt nahlásil, pretože zistil, že išlo o falošný účet, ktorý sa mu snažil ukradnúť osobné informácie. Ako ho rozpoznal?

Falošný účet oficiálnej podpory WhatsAppu vs skutočný | Zdroj: WABetaInfo.com

Rozdiel medzi falošným a oficiálnym profilom podpory WhatsAppu môžete vidieť na snímkach obrazovky vyššie. Keď si píšete s overeným kontaktom, vedľa mena kontaktu a informácií o konverzácii sa nachádza odznak overenia kontaktu. Ak tento odznak vidíte umiestnený na inom mieste, napríklad na profilovej fotke, znamená to, že kontakt predstiera, že je overený.

Čo je cieľom takýchto falošných účtov?

Takéto kontakty sa od vás snažia väčšinou získať nejaké súkromné ​​informácie, napríklad údaje o vašej kreditnej karte. V niektorých prípadoch, žiadajú tiež váš 6-miestny kód na prihlásenie do vášho WhatsApp účtu. Služba WhatsApp pritom nikdy nepožaduje podrobnosti o vašej kreditnej karte a informácie, ako je váš 6-miestny kód alebo dvojstupňový overovací PIN!

Xiaomi, POCO a Redmi. Vieme, ktoré modely budú aktualizované na Android 13

Pozor! Takto jednoducho sa útočníci dostanú k prihlasovacím údajom k vašim účtom

Slabá výdrž Android smartfónu? Dôvodom môže byť táto obľúbená aplikácia

Ak niekto chce získať tieto informácie, znamená to, že ide o falošný účet. V tomto prípade stačí zablokovať a nahlásiť falošný kontakt priamo v nastaveniach okna konverzácie. Posledných 5 správ z tejto konverzácie bude zdieľaných s oficiálnym moderátorským tímom WhatsApp, aby pochopili kontext konverzácie a mohli pozastaviť falošný účet.

Oficiálny účet podpory WhatsAppu pritom nemusí byť jediná finta, ktorú internetoví podvodníci využívajú pre nalákanie obeti. Falošné účty sa môžu vydávať za kohokoľvek, dokonca aj za vašich priateľov a rodinu. Neznáme kontakty tak môžu predstierať, že sú niekým, koho možno poznáte.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
Recenzia Samsung The Freestyle: Štýlový projektor na doma aj na cesty
26.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+