MojAndroid

Množstvo neoficiálnych informácií nasvedčujú tomu, že do aplikácie WhatsApp pribudne bezpečnostný prvok, pomocou ktorého si budete môcť overiť pravosť a originalitu prijatých obrázkov v chate.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zaujímavý overovací prvok

Funkcia sa nazýva “Search by image” a povoľuje vám nahrať fotografiu z chatu na server od Google, ktorý rozpozná, či obrázok nebol stiahnutý z internetu a ak by bola odpoveď kladná, dokáže zistiť, na ktorej webovej stránke má obrázok pôvod. Jedná sa tak o rozšírenie aplikácie o vymoženosť Google obrázkov, ktorú vo vyhľadávači poznáme už roky. Funkcia dokáže tak jasne overiť, či sa nejedná o podvod.

Skvelá novinka však ešte nie je v aplikácii dostupná a taktiež nebolo nič oficiálne potvrdené, či bude bezpečnostná vymoženosť aj dostupná v oficiálnej verzii. Search by image by sme rad uvítali nielen vo WhatsApp, ale aj v ďalších chatovacích aplikáciách. Aký názor máte na funkciu vy?

Ďalšie články k téme “WhatsApp”:

Náš tip
WhatsApp zablokuje až 2 milióny účtov mesačne ako prevenciu voči spamu
Náš tip
Webová verzia WhatsApp už priamo prehráva videá z Youtube, Instagramu a Facebooku
Náš tip
Zuckerberg plánuje do roku 2020 vytvoriť najväčší komplex sociálnych sietí na svete
16.3.2019
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+