MojAndroid

Aplikácia WhatsApp predstavila minulý mesiac množstvo zmien, ktoré boli mierené na prevenciu proti rozširovaniu falošných správ. Používatelia môžu naraz poslať iba 5 správ za sebou, pred tým to bolo neobmedzené množstvo.

Spam a falošné správy sú jedným z hlavných problémov sociálnych médií a služieb na posielanie správ. Síce možno trochu neskoro, ale WhatsApp sa začína rozhýbavať a vytvárať prevenciu voči tomu, aby sa stala “spammy” aplikáciou.

Systém na báze strojového učenia

V tomto prípade WhatsApp potvrdil, že sa snaží zabrániť spamu a falošným správam pomocou systému na báze strojového učenia, ktorý je schopný zabanovať až dva milióny účtov za mesiac. Tento systém je už tak pokročilý, že je schopný 20 % problematických účtov zablokovať už vo fáze registrácie. To môže zabrániť šíreniu spamu alebo dezinformácií, ktoré by takéto kontá stihli “vypustiť” predtým, ako sú zablokované. Nie len ML systém nie je zodpovedný za blokovanie podozrivých kont, WhatsApp tvrdí, že až 25 % z dvoch miliónov zabanovaných kont mesačne zablokovali ľudia.

Spoločnosť dokonca identifikovala nové metódy, ktoré používatelia vymysleli na zneužitie platformy. Samozrejme, začala pracovať na ich eliminovaní.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

9.2.2019
Zdroj: phonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+