MojAndroid

Populárnemu komunikačnému nástroju WhatsApp pribudla v posledných rokoch silná konkurencia, ako je napríklad Viber alebo Telegram. Americký internetový gigant Facebook, ktorému WhatsApp od roku 2014 patrí, sa preto snaží svoju službu vylepšovať. Dlhú dobu bol používateľ nútený otvárať poslaný link na YouTube video v internetovom prehliadači. Pred rokom ale pribudla v iOS verzii WhatsAppu možnosť prehrávať poslané video z Youtube, Instagramu a Facebooku priamo v aplikácii. Od októbra pribudla aj v Android verzii. A teraz sa konečne dostalo aj na webovú verziu.

Pokiaľ používate WhatsApp Web vo verzii 0.3.2041 a niekto vám pošle link na video z Youtube, Instagramu, Streamable alebo Facebooku, tak sa vám už po kliknutí neotvorí v konkrétnej službe v novom tabe. Zobrazí sa priamo nad konverzáciou ako obraz v obraze  respektíve PIP (Picture-in-picture). Malé okno s prehrávaným videom môžete následne v komunikačnom okne ľubovoľne presúvať, zväčšovať, pauzovať, posúvať čas alebo ho otvoriť priamo v službe. V budúcnosti by sa mala tejto funkcie dočkať aj desktopová verzia WhatsAppu.

Náš tip
Facebook plánuje spojiť služby WhatsApp, Instagram a Messenger
1.2.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+