MojAndroid

Viacero nezávislých zdrojov potvrdilo americkému denníku The New York Times, že CEO spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg plánuje spojiť svoje komunikačné služby WhatsApp, Instagram a Messenger do jednej mega platformy pre konverzácie.

Službu WhatsApp kúpil Facebook v roku 2014 za 19,3 miliárd dolárov. Instagram ešte v roku 2012 za 1 miliardu dolárov. Z jednoduchej služby pre iOs na zdieľanie fotografií urobil v posledných rokoch plnohodnotnú sociálnu sieť, ktorá má integrované všetky funkcie Messengera, ako je textová komunikácia alebo videohovory. Používatelia Instagramu momentálne ale nemôžu komunikovať s používateľmi služby WhatsApp a Messenger. Zuckerberg dúfa, že sa to v roku 2020 zmení.

Z tohto dôvodu poveril vývojárov troch rozdielnych služieb preformulovať základný kód každej služby, aby mohlo dôjsť v budúcnosti k ich integrácií do jednej platformy. Služby nezaniknú, ale budú naďalej fungovať samostatne.

Napríklad Instagram bude naďalej slúžiť primárne na zdieľanie fotografií. Používateľ bude ale môcť poslať textovú správu alebo uskutočniť audio/videohovor aj s používateľmi ďalších dvoch služieb. Zuckerberg tiež chce, aby služby medzi sebou využívali end-to-end šifrovanie. Samozrejme, všetky tieto kroky majú za cieľ zvýšiť podiel využívania služieb Facebooku proti konkurencii, ako je napríklad Viber, Skype alebo Telegram.

Náš tip
Facebook Messenger prináša úplne nové rozhranie [UPDATE: Aktualizácia sa znovu šíri]

 

26.1.2019
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+