MojAndroid

WhatsApp je momentálne celosvetovo najpoužívanejšou mobilnou aplikáciou na priamu textovú komunikáciu. A to napriek tomu, že mu chýbajú niektoré funkcie, ktoré ponúka jeho konkurencia. Ešte horšie je na tom jeho desktopové a webové rozhranie, ktorému dlhú dobu chýba možnosť audio a video hovorov. Podľa portálu AndroidPolice je ale týmto dňom koniec.

Audio a video hovory sú zatiaľ dostupné len v beta verzii

Desktopové a webové rozhrania WhatsAppu majú oproti mobilnej aplikácii výhodu v tom, že môžete pre písanie textu využívať plnohodnotnú klávesnicu notebooku alebo desktopového počítača. Vždy ale pri nich bolo frustrujúce, keď sa používateľ kvôli audio alebo video hovoru musel vracať k mobilnej aplikácii. Našťastie v novej beta verzii desktopového a webového rozhrania to už nie je nutné.

Niektorých používateľom najnovšej beta verzie sa vedľa ikonky vyhľadávania objavili aj ikonky kamery a telefónu s nápisom BETA. Po ich stlačení sa spustí audio alebo video hovor v samostatnom malom okne. Príjemca hovoru ho môže samozrejme prijať alebo odmietnuť klasickým zeleným respektíve červeným tlačidlom. Bohužiaľ nainštalovaná beta verzia desktopového rozhrania okamžite nezaručuje, že budete mať funkciu hovorov aktívnu. To potvrdzuje aj redakcia portálu AndroidPolice. Ani z redaktorov počas testovanie nenašiel v rozhraní ikonky hovorov.

Ako je na tom konkurencia?

Jedným z hlavných konkurentov WhatsApp je na slovenskom trhu aplikácia Viber od japonskej spoločnosti Rakuten. Z pohľadu multiplatformosti má väčší náskok, pretože desktopové rozhranie ponúkala už v čase, keď bol WhatsApp dostupný len pre smartfóny. Navyše desktopové rozhranie obsahuje všetky dôležité funkcie mobilnej aplikácie a to vrátane audio a video hovorov.

Pre hovory je ale stále najpoužívanejšou aplikáciou Skype od amerického softvérového giganta Microsoft. Hlavnou jeho výhodou je väčšia integrácia v systéme Windows 10. Podobne ako konkurenčný Zoom je štandardným firemným nástrojom pre pracovné videokonferencie. Spoločnosť Google nedávno taktiež vylepšila možnosti a počet účastníkov v rámci jedného videohovoru v aplikáciach Google Chat a Google Meet. Ich výhodou je zase väčšia previazanosť s ďalšími Google službami na platforme Android.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
Huawei P40: Skúsenosti čitateľa s dlhodobým používaním

 

19.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+