MojAndroid

Mal som Huawei p20 a rozhodol som sa prejsť na Huawei p40. Týždeň som váhal, či to bude ok alebo s problémami. Nakoniec som sa rozhodol vyskúšať Huawei bez Google služieb. Doniesol som ho domov a dychtivo som zháňal na internete informácie ako začať. 

Presun súborov prebehol bez problémov

Stiahol som si Huawei aplikáciu Phone Clone. Urobil som všetko ako bolo treba, určil som starý a nový telefón a úplne všetko som preniesol do P40tky. Samozrejme, stiahol som si aplikácie ako Petal search a Aurora Store. Hovorím si paráda, no to bol iba začiatok. Začal som sa venovať Google službám ktoré som používal, Google Pay a Disk Google som hneď zistil, že nepustím na P40tke. Google Mapy som stiahol a nainštaloval, fungovali. Stiahol som si aj aplikáciu Mapy.cz a na navigáciu som používal slovenský Sygic.

Google disk som nahradil huawei Cloud, ten som používal aj na p20tke. Google Pay som zatiaľ ničím nenahradil. Gmail som za pár sekúnd nakonfiguroval v predinštalovanej aplikácii v telefóne. Gboard som nahradil SwiftKey, podľa môjho názoru je táto klávesnica lepšia 🙂. 

V AppGallery som našiel aj aplikáciu mojej banky

Nainštaloval som si aj Google Chrome, no zvykol som si na používanie internetového prehliadača od Huawei, ktorý mi vyhovuje. Ďalším krokom bolo aktivovanie bankovej aplikácie. Bez problémov som stiahol verziu pre Google play z Aurora store a neskôr moja banková aplikácia pribudla aj do obchodu Huawei AppGallery. Poznámky som predtým riešil aplikáciou Google Keep, ktorú výborne nahradili poznámky od Huawei. Tie mám vďaka Huawei účtu aj synchronizované, takže sa nemusím obávať, že o ne prídem.

Huawei p40

Kalendár v telefóne je úplne v poriadku a s plánovačom je plnohodnotný, ukazuje samozrejme aj sviatky na Slovensku. Office mi tiež funguje bez problémov. Vlastním telefón bez Google služieb už asi tri mesiace a nemám nijaké extra závažné problémy. Samozrejme som bežný používateľ a všetko čo som potreboval v telefóne som si aktivoval alebo stiahol.

Za článok ďakujeme nášmu čitateľovi Miroslavovi Anjelovi. Článok vznikol v spolupráci s Huawei.

Vlastníte smartfón Huawei bez Google služieb? O svoje skúsenosti sa s nami môžete podeliť aj vy. Ak bude váš text dobrý, zverejníme ho u nás na www.mojandroid.sk.

19.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+