MojAndroid

Google Chat je aplikácia, ktorá už pred pár rokmi mala nahradiť Hangouts. Momentálne je súčasťou plateného balíka Google Workspace, ale v roku 2021 už bude dostupná pre každého a zadarmo. Hangouts neskôr zanikne a používatelia budú využívať už len novú službu Chat.

Google Hangouts sa zmení na Chat
Google Hangouts sa zmení na Chat

Google Chat nahradí Hangouts, prinesie nové funkcie a ponechá staré

Google spomína, že v novej aplikácii budú všetky funkcie starého Hangouts-u, spolu s novými funkciami, ktoré prinesie Chat. Tie sú napríklad možnosť reagovať na správu so smajlíkom (ako v Messengeri) a poslať konverzáciu do e-mailovej schránky.

Aplikácia bude obsahovať aj moderné funkcie, medzi ktoré môžeme zaradiť aj Inteligentné odpovede (aplikácia vám na otázku “Ako sa máš?” ponúkne odpovede “Dobre, a ty?” a iné). Taktiež bude obsahovať aj ochranu pred phishingom v reálnom čase. Už dlhšie sme vedeli, že Hangouts nahradí platforma Chat, ale až teraz je Google konkrétnejší v nových funkciách a s dobou.

Matthew Leske, Skupinový produktový manažér vysvetlil pre Android Central:

“Začiatkom prvej polovici 2021, bude môcť každý bezplatne prejsť z Hangouts na Chat. Aby sme zabezpečili hladký prechod, prenesieme všetky vaše konverzácie, spolu s kontaktmi a vašou históriou. Budeme s vami zdieľať ďalšie kroky, keď začneme proces presunu na novú platformu.”

Zaujímavosťou je to, že Chat bude zakomponovaný aj do Gmailu, čo robí z Gmailu silnú konkurenciu pre platformy Slack a Microsoft Teams.

Je to aj z toho dôvodu, aby si ľudia nemuseli inštalovať ďalšiu aplikáciu (čo zrejme nemali radi, viď. prípad málo známeho Allo a Duo, ktoré mali nahradiť Hangouts). Takto bude Chat mnohým ľuďom na očiach a na dosah. Cieľom zrejme bolo, aby ste mohli celú komunikáciu vykonávať z Gmailu – emaily, videohovory (už dnes tam máte funkciu Meet alebo Stretnutia) a nakoniec aj správy.

Google taktiež tvrdí, že plánovaná doba presunu sa môže posunúť, možno aj z dôvodu pandémie. Mimochodom, ak používate Hangouts na volania na telefónne čísla (za kredity), tak by ste si mali tieto kredity minúť do konca roka. Google vraví, že túto funkciu musí opustiť z dôvodu novej legislatívy, platnej v USA a v Európe.

19.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+