MojAndroid

V poslednej dobe sme počuli čoraz viac špekulácií o tom, že Google ukončí svoju službu Hangouts. To je už isté, nevedeli sme iba to, kedy sa tak stane. Posledné správy hovorili o tom, že to nebude skôr ako v roku 2020. To ale platí iba pre bežných používateľov – tí, ktorí využívajú služby G Suite, sa budú musieť s Hangouts rozlúčiť už od októbra tohto roka.

Najskôr firemní zákazníci

Používatelia budú pozvoľne presúvaní na služby Hangouts Chat a Hangouts Meet. Ide o moderné komunikačné služby, ktoré sú využiteľné aj v organizáciách a okrem iného konkurujú rozšírenej službe Slack.

Všetko tak nasvedčuje tomu, že sa v Google nič nezmenilo a s mnohými obľúbenou službou Hangouts sa budeme musieť čoskoro rozlúčiť. Ide tak o ďalšiu z radu zmien, ktoré Google neprestáva robiť vo svojom portfóliu komunikačných aplikácií. Iba nedávno sme sa dozvedeli, že Google už v marci zruší svoju aplikáciu Allo. Tá nikdy nenabrala na veľkej popularite a nahradiť by ju mal nový štandard RCS, ktorého dostupnosť sa v zahraničí postupne rozširuje.

Neustály neporiadok v komunikačných službách

Internetový gigant tak zostáva verný svojej tradícii a neustále mení, ruší a pridáva nové komunikačné nástroje. Počas svojej existencie ich vyskúšal už veľké množstvo a je naozaj otázne, či sa niekedy dočkáme zjednotenej komunikačnej služby od Google.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
23.1.2019
Zdroj: G Suite via The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+