MojAndroid

Koncom minulého týždňa sa v médiach objavili informácie, že spoločnosť Google chce v roku 2020 zrušiť pre bežných používateľov svoju komunikačnú službu Google Hangouts. Služba Hangouts, pôvodne určená aj pre SMS, pritom vznikla v roku 2013 a ešte len pred pár rokmi nahradila v Gmaili natrvalo svojho predchodcu Google Talk, ktorý bol postavený na protokole XMPP. To samozrejme vyvolalo otázky niektorých používateľov a riaditeľ produktového manažmentu Googlu Scott Johnston teraz tieto informácie uviedol na pravú mieru v reakcii na článok 9to5Google.

Podľa jeho vyjadrenia na Twitter účte zatiaľ nepadlo žiadne rozhodnutie, kedy by mal byť Google Hangouts ukončený. Jeho ukončenie ale nepoprel a poznamenal, že pre bežných používateľov komunikačná služba celkom neskončí. Používatelia budú presunutí do služieb Hangouts Chat a Hangouts Meet. Tie sú momentálne súčasťou biznis balíka GSuite. Výhody týchto služieb by teda mali mať časom k dispozícii aj bežní používatelia Google Hangouts. Akou formou k presunu dôjde bližšie nešpecifikoval. Spoločnosť Google už tento rok oznámila aj ukončenie neúspešnej sociálnej siete Google+ pre bežných nefiremných používateľov.

Náš tip
Google zjednodušuje párovanie Bluetooth slúchadiel s Android smartfónmi
4.12.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+