MojAndroid

Spoločnosť Google už roky prináša množstvo nástrojov a služieb pre prácu v skupinách či špeciálne vo firmách. Tento raz prináša pre firmy Hangouts Chat ako súčasť G Suit, ktorý umožní komunikovať s používateľmi súkromne alebo v skupinách a zároveň spolupracovať na projektoch. Pre spoločnosti, ktoré už platia za nástroje v G Suite to môže byť možnosť vyradiť z hry známu platformu Slack, ktorá funguje na podobnom princípe a tiež je tu pre tímovú spoluprácu. Výhodou Hangouts Chatu je tiež fakt, že používatelia (firmy) majú k dispozícii integrované aplikácie G Suite.

S aktualizáciou môžu používatelia ľahko uploadovať položky z Google Drive, Google Docs, Google Sheets, Google Slides a podobne. Google sem ďalej plánuje aj podporu 25 botov, ktorý budú pomáhať v produktivite členom a organizáciám – napríklad aj so zamýšľaním či zameriavaním sa na rôzne detaily. Bot s názvom @Drive podá notifikáciu, kedykoľvek sa pridá súbor na Drive, alebo keď niekto pridá komentár, či požiada o prístup k dokumentom.

Google spustil tento softvér už v marci minulého roka, no k dispozícii bol len pre googláckych účastníkov v Early Adopter Program. Tento týždeň sa po testovacej fáze už očakáva širšie spustenie služby Hangouts Chat. Služba je kompatibilná s klasickým Hangouts a bude fungovať s používateľovými existujúcimi kontaktmi. Podporuje 28 jazykov a využívať s dá cez prehliadač, ale aj ako samostatná aplikácia na platformách iOS i Android.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+