MojAndroid

Vývojársky tím stojaci za Android verziou aplikácie WhatsApp ťahá výbornú šnúru – najprv predstavili webového klienta, neskôr uvoľnili hlasové volania, priniesli aktualizáciu s Material dizajnom a dnes zverejnili aktualizáciu, ktorá prináša možnosť zálohovať dáta na Google Drive. Táto funkcia sa objavuje vo verzii 2.12.45, ktorú si môžete stiahnuť aj pomocou odkazu na konci článku.

Snímka obrazovky 2015-04-20 o 11.36.03

V novej verzie aplikácie nájdete túto funkciu v Settings > Chat Settings > Chat backup. Tu sa prihlásite do svojho Google Drive účtu a zvolíte si, ako často sa majú ukladať zálohy dát – denne, týždenne alebo mesačne. Zvoliť si môžete aj to, či sa dáta môžu ukladať cez mobilné dáta alebo iba cez Wi-Fi. Ak si zvolíte dennú aktualizáciu, tak musíte počkať do 4:00 ráno, kedy aktualizácia prebieha. Aplikácia však ponúka aj možnosť okamžitej aktualizácie. WhatsApp aktualizuje dáta v zálohe inkrementálne, a teda uloží vždy len to, čo je nové alebo sa zmenilo.

Snímka obrazovky 2015-04-20 o 11.36.12

Záloha dát ale nie je v tomto momente úplne bezproblémová. Okrem konverzácií dokáže uložiť aj obrázky, avšak videá nie. Dáta zálohované z WhatsAppu sú tiež v Google Drive neviditeľné a musíte ich hľadať v Nastavenia > Spravovať aplikácie > WhatsApp, kde ich Drive ukazuje ako ukryté. Pochváliť však treba obnovenie dát, ktoré vám aplikácia ponúkne ihneď, ako si nainštalujete novú aplikáciu a prihlásite sa pod svojim telefónnym číslom. Uvidíme, aké zmeny si pre nás WhatsApp v najbližšej dobe ešte pripraví.

WhatsApp.apk (v2.12.45, 19,69MB)

Zdroj: AndroidPolice

20.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+