MojAndroid

Jedna z najpopulárnejších chatovacích služieb, WhatsApp,  je teraz dostupná už aj z internetového prehliadača. Chat, ktorý v mobilných zariadeniach používa už viac ako 600 miliónov používateľov, je tak teraz univerzálnejší a používať ho vďaka webovej aplikácii môžete aj na svojom počítači či notebooku.

Prostredie webového WhatsAppu je zatiaľ len veľmi jednoduché a funguje len v internetovom prehliadači Chrome. Keďže služba nepoužíva žiadne mená ani heslá, ale len overené telefónne číslo používateľa, v internetovom prehliadači sa prihlasovanie realizuje prostredníctvom QR kódu. Ten naskenujete s telefónom s nainštalovanou aplikáciou WhatsApp, pričom prihlásenie následne prebehne úplne automaticky. Celkovo aplikácia funguje veľmi dobre, plynulo a bez akýchkoľvek problémov. Podporuje notifikácie a zaujímavosťou je aj to, že nefunguje v prípade, že sa váš mobil s aplikáciou WhatsApp vybije.

WhatsApp_Web

Novinka od vývojárov WhatsApp má samozrejme pomôcť prilákať ďalších používateľov služby. Webová aplikácia je určite dobrý začiatok, musí sa však ešte vylepšiť a optimalizovať aj pre ostatné prehliadače. Logicky od služby očakávame aj to, že v blízkej budúcnosti by mohla vypustiť aj natívneho klienta pre počítače.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: techcrunch

22.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+