MojAndroid

Google predstavil počas tohtoročnej konferencie Google I/O niekoľko zaujímavých noviniek. Patrili medzi ne aj okuliare s virtuálnou realitou Google Cardboard, ktoré sú veľmi lacným konkurentom pre zariadenia ako Oculus Rift. K svojmu fungovaniu síce potrebujú smartfón, no aj tak ide o neporovnateľne lacnejšie riešenie, ako spomínané okuliare od Oculus. Na toto zariadenie sa popri ostatných predstavených novinkách akosi zabudlo, no automobilka Volvo nám pripomenula, na čo všetko môžu byť nové okuliare od Google využité.

Švédska spoločnosť totiž pripravila vlastnú edíciu tohto zariadenia, ktoré bude slúžiť na náhľad do interiéru nového SUV Volvo XC90. Okuliare spolupracujú s aplikáciou z obchodu Play, ktorú bude neskôr možné stiahnuť aj z obchodu App Store. Samotná aplikácia pritom pozostáva z niekoľkých epizód, ktoré znázorňujú interiér automobilu vo viacerých situáciách počas dňa a vo viacerých lokalitách. Aplikácia pre Android je dostupná už teraz, no zdá sa, že stiahnuť si ju budú môcť užívatelia až 18. novembra, kedy je naplánované oficiálne spustenie tejto promo akcie.

Nexus 5 s aplikáciou od Volvo

Aplikácia aj okuliare sú k dispozícii zadarmo. Okuliare sa od tých pôvodných líšia iba farebným prevedením a označením automobilky, no v budúcnosti ich budete môcť využiť v spolupráci s ktoroukoľvek kompatibilnou aplikáciou. Podľa všetkého by užívatelia mali byť schopní objednať si okuliare zadarmo prostredníctvom aplikácie, no túto možnosť sme zatiaľ nedokázali otestovať. V každom prípade Google počas konferencie zverejnil aj návod, pomocou ktorého je možné Google Cardboard poskladať si doma, teda ak patríte medzi zručnejších užívateľov, nemali by ste s tým mať problém.

Verzia: 2.2.76
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2.76
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Volvo via The Verge

14.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+