MojAndroid

Trh so smart hodinkami zaznamenal medzi januárom a marcom 2022 podľa analýzy Counterpoint Research 13 % nárast dodávok. Analýza trhu tvrdí, že Apple, Samsung a Xiaomi zaznamenali medziročný nárast, a to aj napriek poklesu oproti predošlému štvrťroku o 24 %, čo je pochopiteľne vzhľadom k vianočným sviatkom.

Applu pomohla vernosť zákazníkov, Samsungu model Galaxy Watch4

Zástupca riaditeľa analytickej spoločnosti Counterpoint Research Sujeong Lim uviedol, že hlavným dôvodom úspechu spoločnosti Apple je vernosť značke. Tá zvýšila nielen svoj celkový podiel na 36,1 %, ale aj medziročný rast o 14 %. Samsung na druhom mieste mal dokonca vďaka smart hodinkám Galaxy Watch4 medziročný rast o 46 %.

Predaje smart hodiniek v Q1 2022 podľa výrobcov | Zdroj: Counterpointresearch.com

Jeho celkový podiel na trhu bol 10,1 %. Slabšie predaje na medzinárodnom trhu sú dôvodom, prečo Huawei napriek tomu, že je tretí, zaznamenal nižší celkový podiel 7,2 %. Čínska spoločnosť však posilnila svoju výkonnosť na domácom trhu. Predaje vo väčšine kľúčových regiónoch vzrástli  z hľadiska celkových zásielok, pričom iba Európa zostala na rovnakej úrovni.

Predaje ovplyvnila a ešte ovplyvní ruská invázia na Ukrajine

Trh bol ovplyvnený hlavne ruskou inváziou na Ukrajine a z nej vyplývajúcimi logistickými obmedzeniami. Očakáva sa, že tento vplyv sa ešte viac prejaví na trhu v druhom štvrťroku. Štvrtý Xiaomi zaznamenal medziročný rast o 69 %. Prekvapením možno je, že americký Garmin bol lídrom v prémiovom segmente nositeľných zariadení s cenou nad 500 dolárov.

Predaje smart hodiniek v Q1 2022
Predaje smart hodiniek v Q1 2022 podľa regiónov | Zdroj: Counterpointresearch.com

Naopak ďalší americký výrobca Fitbit zaznamenal masívny pokles, pretože po akvizícii spoločnosťou Google neuviedol žiadne významné nové produkty a jeho očakávaný prechod na systém Wear OS sa stále neuskutočnil. Jeho podiel na trhu je momentálne 2,7 %. Pred ním sa podarilo skončiť aj čínskemu Amazfit s podielom 4 %.

Náš tip
4ka: iPhony k 5G sieti nepripojíte, Androidy problém nemajú. Aký je dôvod?

 

2.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+