MojAndroid

Apple síce patrí k najväčším technologickým gigantom na svete, no podľa najnovších správ sa zdá, že zamestnanci jeho maloobchodných prevádzok z úspechu spoločnosti nemajú žiadne benefity. Podľa portálu Android Police zamestnanci niekoľkých Apple Stores v USA tajne pracujú na tom, aby mohli byť zastupovaní odbormi.

Na to, aký je Apple úspešný, platí svojim zamestnancom málo

Apple má len v Spojených štátoch viac ako 270 pobočiek a zamestnáva viac ako 65 000 ľudí. Spoločnosť je okrem iného známa aj svojimi lojálnymi zákazníkmi a zamestnancami, pričom v posledných rokoch zaznamenala úžasný rast. V poslednom roku dosiahla tržby vo výške viac ako 365 miliárd dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 33 %.

Hodinové mzda zamestnancov Applu je síce rovnaká, ako mzda iných predavačov v regióne, no problémom je, že väčšina z týchto spoločností nezarába ani zďaleka toľko ako Apple. K tomu sa pridáva rastúca inflácia či zvyšovanie ceny nájmov a zrazu mnohí pracovníci majú pocit, že ich mzdy nestačia na rýchlo meniacu sa situáciu v krajine.

Apple iPhone 13 Pro fotoaparat
Apple iPhone 13 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na pomoc prichádzajú Android smartfóny a šifrované správy

Momentálne zamestnanci najmenej dvoch amerických Apple Stores získali podporu od národných odborov a sú na ceste k podaniu návrhu Národnej rade pre pracovné vzťahy. V procese je v súčasnosti ďalších šesť lokalít.

Zamestnanci, ktorí iniciatívu podporujú, údajne komunikujú cez šifrované správy. Dokonca pri tom používajú smartfóny s Androidom, aby sa vyhli odpočúvaniu zo strany manažérov. Boja sa, že ak by bola ich identita prezradená, spoločnosť by sa im v budúcnosti pomstila.

Boj pre spravodlivejšie mzdy bol údajne inšpirovaný nedávnym úspechom niekoľkých pobočiek Starbucksu, ktoré po novom budú zastupovať odborové organizácie.

Náš tip
Apple nie je jediný, kto môže mať problém s nabíjacím štandardom USB-C

21.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+