MojAndroid

Naposledy sme v našom seriáli TOP 5 Android Hry zavítali do sveta rýchlych áut a predstavili sme vám päť populárnych pretekárskych titulov. V obchode Play je ale množstvo zaujímavých hier iných žánrov, ktoré sú rovnako zábavné a niekedy ešte viac návykové. Medzi ne patria aj strategické hry, s ktorými sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Dnes vám prinášame ďalších päť populárnych stratégií dostupných pre vaše Android zariadenie.

Náš tip
TOP 5 Android Hry: Stratégie [marec 2014]

Boom Beach

Iba máloktorá stratégia dostupná pre Android sa vyrovná hre Clash of Clans. Prepracovaná stratégia prilákala desiatky miliónov hráčov na iOS a Androide a tento počet stále stúpa. Ak vás nebavia stredoveké boje, no páči sa vám tvorba štúdia Supercell, možno vás zaujme hra Boom Beach. Tá si zachováva hlavné prvky svojho predchodcu – výbornú hrateľnosť a peknú grafiku. Tieto vlastnosti sú ale prenesené do modernej doby, pričom bojovať sa bude na pláži a obsadzovať sa budú tropické, ale aj zasnežené ostrovy.

boom-beach-3 boom-beach-2

Hra s letnou tematikou ponúka obrovské množstvo budov, jednotiek a zaujímavých súbojov. Bojovať budete s reálnymi hráčmi v multiplayer móde, ale ak budete chcieť, zahráte sa aj sami. Hra je v obchode Play zadarmo, ale neodmysliteľne k nej patria nákupy v aplikácii. Pomocou tých budete môcť zrýchliť svoje napredovanie, ktoré je inak pomerne pomalé a jednotlivé vylepšenia vyžadujú často veľké množstvo surovín, ktoré sa získavajú pomerne ťažko.

V hre zatiaľ nie je dostupná žiadna forma spolupráce s ostatnými hráčmi. Ich základne môžete jednoducho ignorovať, alebo na ne zaútočiť. Ako to v podobných hrách už býva zvykom, nepriatelia si s vami môžu zmerať sily aj v prípade, že hru nemáte práve zapnutú. V takom prípade si môžete pustiť záznam súboja, inak môžete boje sledovať aj naživo. Okrem reálnych nepriateľov môžete bojovať aj s rôznymi bossmi, vďaka čomu budete schopní získať suroviny potrebné na rozširovanie vašej základne. Hru si môžete stiahnuť aj pomocou nášho widgetu.

Verzia: 34.151
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 34.151
Aktuálna cena: Zdarma

Great Big War Game

Výborným reprezentantom kategórie ťahových stratégií je hra Great Big War Game. Tá je nástupcom úspešnej Great Little War Game, ktorá si vo svete Android stratégií získala veľké množstvo prívržencov. Dokázala totiž, že aj na zariadeniach s dotykovou obrazovkou je možné plnohodnotne si užiť aj takúto hru. Ako názov napovedá, jej pokračovanie je lepšie, väčšie a ešte zábavnejšie.

Great Big War Game 5 Great Big War Game 3

V hre budete bojovať proti nepriateľskej armáde takým štýlom, že vždy bude aktívne hrať iba jedna strana. Preto je veľmi dôležité zodpovedne naplánovať ďalšie ťahy. K dispozícii budete mať veľké množstvo vojakov, strelcov, ostreľovačov či špehov, no objavia sa tu aj mobilné jednotky. Hra sa odohráva na členitom teréne a vo väčšine misii bude vašou úlohou zabiť celú nepriateľskú armádu, alebo aspoň veliteľa. V niektorých prípadoch zasa budete musieť oslobodiť vášho vojaka.

Hra ponúka rozsiahlu kampaň či rýchlu offline hru. Zahrať si ale môžete aj s priateľmi. V móde Pass & Play si zahráte na jednom zariadení, pričom sa budete vždy striedať podľa toho, kto je na ťahu. Nájdete tu ale aj online mód, v ktorom si môžete zahrať proti komukoľvek na celom svete. V obchode Play nájdete Great Big War Game s cenovkou 2,86 €. Ak ale nechcete za hru hneď platiť, vo verzii lite si môžete zdarma vyskúšať niekoľko misií.

Verzia: 1.5.3
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 3,49 €
Verzia: 1.5.3
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 3,49 €

Megapolis

Ak ste niekedy podľahli počítačovým hrám, určite ste počuli o hre SimCity. Tá má medzi hráčmi už dlhú tradíciu a simuluje stavbu a údržbu mesta. Rovnakú myšlienku má aj hra Megapolis, akurát v tomto prípade si stavbu mesta budete môcť vyskúšať aj na vašom Android smartfóne či tablete.

megapolis1 megapolis2

V tejto hre nebudete bojovať. Vašou úlohou bude postaviť mesto, pričom postupne budú do vašich domov pribúdať aj občania. Tým okrem ubytovania budete musieť zabezpečiť aj ďalšie základné potreby, inak sa môže stať, že od vás odídu. Na začiatku hrania vás bude sprevádzať tutoriál, vďaka ktorému rýchlo a jednoducho pochopíte princípy hry. Peniaze budete získavať z daní od obyvateľov, ale aj z rôznych obchodov či reštaurácií. Stavať pritom môžete okrem klasických budov aj rôzne svetoznáme mrakodrapy či atrakcie.

V hre sa okrem klasických mincí nachádza aj ďalšia mena. Tieto herné doláre pritom plnia veľmi dôležitú úlohu, pretože množstvo budov a zariadení nie je možné bez nich vôbec postaviť. Samozrejme, je možné ich získať splneným rôznych úloh, no najjednoduchšie je to pomocou nákupov v hre. Tie teda tvoria veľmi dôležitú súčasť Megapolisu, no kým sa dostanete do štádia, v ktorom ich budete potrebovať, tak sa zatiaľ s hrou dokonale oboznámite a sami už budete vedieť, či sa vám chce investovať aj reálne peniaze. Megapolis je v obchode Play zadarmo a stiahnuť si ho môžete aj pomocou nášho widgetu.

Verzia: 4.20
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.20
Aktuálna cena: Zdarma

Worms 2: Armageddon

Nie je dôležité, koľko máte rokov alebo koľko ste vo svojom živote odohrali počítačových hier. Zábavné červíky si väčšinou nájdu cestu ku každému, kto ich raz vyskúša. Jednoduchá grafika a ovládanie sú faktormi, ktoré rozhodli o tom, že táto populárna hra sa dostala aj na naše mobilné zariadenia. Hoci v Obchode Play nájdete aj novší titul Worms 3, my sme pre vás vybrali tradičnejšiu verziu Worms 2: Armageddon.

Worms 2 Armageddon2 Worms 2 Armageddon 1

V hre teda budete mať k dispozícii tím červíkov, ktorých budete ovládať v jednotlivých ťahoch. Tí budú rozmiestnení po dvojrozmernej mape úplne náhodne, rovnako, ako vaši nepriatelia. Mapy sú rôzne, ponúkajú množstvo zákutí a vyvýšenín, no všetky sú si v niečom spoločné – dajú sa ničiť. Preto aj zdanlivo ukrytý červík môže prísť v priebehu niekoľkých ťahov o svoje útočisko. V hre nájdete veľkú väčšinu zbraní, ktoré poznáte z počítačovej verzie. Rovnaká ostala aj grafika, zábavné animácie či jedinečné zvuky.

Worms 2: Armageddon ponúka 30 misií v singleplayer móde a nekonečné hodiny zábavy v hre proti vašim priateľom. S tými si sily zmeriate aj v hre na jednom zariadení, pričom sa po jednotlivých ťahoch budete striedať a podávať si zariadenie z ruky do ruky. Ak budete chcieť, Worms 2: Armageddon si zahráte bez problémov aj cez internet. Hra má v obchode Play pomerne vysokú cenu. Za 3,99 € si ale užijete obrovské množstvo zábavy, prípadne si môžete zaspomínať na časy, keď ste túto hru hrávali na počítači.

Verzia: 1.4.0
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 3,59 €
Verzia: 1.4.0
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 3,59 €

World at Arms

Poslednou hrou v našom dnešnom výbere je World at Arms. Príznačný názov napovedá, o čo v tejto hre pôjde. Svet sa totiž ocitol vo vojne a vy si vyberiete svoj národ, za ktorý budete chcieť hrať. Vašou úlohou bude bojovať s nepriateľmi a vyhrávať dramatické boje na frontoch, no to tvorí iba časť podstaty hrania.

world-at-arms2 world-at-arms1

V hre totiž budete musieť stavať množstvo budov s rozdielnym účelom. Niektoré vám budú poskytovať peniaze, iné energiu či suroviny potrebné na stavbu ďalších budov a trénovanie jednotiek. Bojovať potom budete v zaujímavom režime, ktorý kombinuje real-time a ťahovú stratégiu. Okrem klasických bojov tiež zažijete súboje pod vodou, v púšti či v mestách a variabilita terénu vás bude sprevádzať po celý čas hrania.

Hra, samozrjeme, umožňuje online multiplayer. Ten je podstatou World at Arms a pri hraní budete spolupracovať s inými hráčmi, s ktorými vytvoríte bojové zoskupenia. Spolu tak budete môcť bojovať proti iným veľkým armádam. Prostredníctvom Facebooku sa môžete spojiť aj so svojimi reálnymi priateľmi a v prípade potreby si od nich môžete požičať jednotky do boja. World at Arms je v obchode Play zadarmo, no aj v tomto prípade ide o tzv. Freemium hru. To znamená, že nákupy v aplikácii zohrávajú významnú časť úspechu a ak budete chcieť držať krok s nepriateľmi, určite budete z času na čas nútení investovať zopár eur do rozvoja svojej základne.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

24.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+