MojAndroid

Jednou z prekážok pri tvorbe mobilných hier je ovládanie prostredníctvom dotykového displeja, ktoré má v mnohých smeroch ďaleko od dokonalosti. Samozrejme, sú typy hier, kde je takéto ovládanie vyslovene výhodou, ako napr. známe Angry Birds, vo väčšine prípadov však dotyk stále plnohodnotne nenahradí ovládač či klávesnicu. Aj to je jeden z dôvodov, prečo doteraz vznikajú pre mobily hlavne jednoduchšie, tzv. príležitostné hry. Spoločnosť Rubicon však dokazuje, že pri troche snahy sa všetko dá zrealizovať, hoci aj ťahová stratégia pre mobily s výbornou hrateľnosťou. O prvej časti s názvom Great Little War Game sme vás už informovali, dnes sa pozrieme na jej pokračovanie.

Great Big War Game Android hra

Základom celej hry je boj medzi dvoma znepriatelenými armádami, pričom ciele sa rôznia v závislosti od konkrétnej misie. Najčastejšie sa jedná o zničenie celej nepriateľskej armády, prípadne aspoň jej veliteľstva. V ďalších misiách ide o evakuáciu generála z územia ohrozeného nepriateľom, alebo o odolávanie nepriateľskému útoku počas určitého počtu dní.

K dispozícii je množstvo jednotiek niekoľkých druhov. U pozemného vojska je základom strelec, účinnejší (a samozrejme drahší) sú ostreľovači, granátnici či vojaci s RPG. Keďže z mapy vidíte vždy len tie časti, kde sa nachádzajú vaši vojaci, nepostrádateľní sú pozorovatelia s ďalekým dohľadom. Bohato sú zastúpené motorizované jednotky vo forme rôznych tankov, delostrelectva či raketometov a nechýbajú dokonca ani viaceré typy vrtuľníkov. Boje sa odohrávajú aj na vode, k čomu slúžia bojové lode, krížniky a transportné lode.

Hra sa odohráva v štylizovanom 3D svete, pričom pri plánovaní strategických operácií treba brať do úvahy aj členitosť terénu a hlavne jeho prevýšenie. Oba faktory môžu mať rozhodujúci vplyv na získanie prevahy nad protivníkom. Životne dôležité sú ložiská ropy, prinášajúce financie, potrebné na produkciu bojových jednotiek v továrňach. Navyše, v niektorých misiách sú tieto zdroje príjmov obmedzené, prípade úplne absentujú, takže strata každej jednotky je citeľná.

Great Big War Game 2 Great Big War Game 3 Great Big War Game 5

Hra ponúka štyri základné herné módy. Prvým a základným je Campaign, teda klasická kampaň, pozostávajúca z 50 rôznych misií, kde je hlavným „hrdinom“ trochu excentrický ale hlavne zábavný Generalissimo. Misie na seba voľne nadväzujú a sú predelené krátkymi jednoduchými videami, ktoré napovedia, čo vás čaká v tej ďalšej. Sú celkom vtipné a pokiaľ rozumiete po anglicky, určite vás pobavia, rovnako, ako aj „hlášky“ vojakov v hre samotnej. Príbeh je tu však len veľmi jednoduchý a plytký a hra sa dá naplno vychutnať aj bez jeho pochopenia.

Druhým módom je Skirmish, teda boj proti jednotkám ovládaným počítačom (resp. smartfónom či tabletom) na rôznych mapách. Neplatia tu žiadne obmedzenia, ako v niektorých misiách kampane a jediným cieľom je úplná eliminácia nepriateľa.

Tretím je Pass & Play, teda hra dvoch hráčov proti sebe na jednom zariadení. Prvý hráč po vykonaní svojho ťahu podá zariadenie druhému a tak sa to strieda až do víťazného konca. Niekomu sa to možno bude znať nepraktické, ale určite sa nájdu hráči, ktorí si radi zmerajú sily so svojimi kamarátmi.

Great Big War Game 4

Štvrtým variantom je Play Online, teda hranie prostredníctvom internetu. Prebieha podobne ako Pass & Play a hráč po ukončení akcií v rámci svojho ťahu musí počkať na ukončenie ťahu protihráča.

V hre nájdeme aj nepopulárne mikrotransakcie, našťastie sa dá hrať a vyhrať aj bez nich. Slúžia len na personalizáciu vlastných jednotiek prostredníctvom zmeny ich farby a vytvorenie vlastnej zástavy, prípadne na dokúpenie bonusových mapových balíčkov.

Great Big War Game stojí na Google Play 2,45 eura, čo je veľmi prijateľná suma za hru, prinášajúcu hodiny zábavy, skvelú hrateľnosť a ako bonus porciu humoru.

Verzia: 1.5.3
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 3,49 €
Verzia: 1.5.3
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 3,49 €

8.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+