MojAndroid

Podľa Wikipedie existovalo do minulého roka 19 rôznych hier, v ktorých boli hrdinami známe červíky – Wormsovia. Na okrúhlu dvadsiatku ich počet navýšila hra pre iOS, ktorá sa objavila minulý rok. Do tohto počtu samozrejme nie sú započítané rôzne datadisky, obnovené vydania, či porty. Ťažko teda povedať, prečo sa nová hra nazývala len jednoducho Worms 3, keďže pred ňou už bola vydaná okrem Worms 2 aj Worms 4, Worms 2: Armageddon (ktorá sa, mimochodom, objavila až po Worms 4) či Worms: Ultimate Mayhem. Vo svete Wormsov tak vládne trochu chaos, dôležité však je, že vlaňajšia hra Worms 3 sa konečne dostáva aj na Android.

Worms 3 a

Hra sa vyznačuje rovnakým základným princípom ako jej predchodkyne, jedná sa teda o trojrozmerný svet, v ktorom je streľbou potrebné ničiť nepriateľov, pričom veľmi dôležitý je správny odhad balistickej krivky. Po novom však je k dispozícii niekoľko druhov červíkov, môžete si vybrať vojaka, prieskumníka, ťažkoodenca, ale aj zdravotníka. Strategickú stránku hry tiež zvyšuje systém kariet s rôznymi bonusmi a vylepšeniami, ktoré hráč môže využiť vo svoj prospech.

V zásade sa však stále jedná o starých dobrých Wormsov s piskľavými hlasmi, bizarnými zbraňami a gigantickými explóziami. Vylepšená bola grafika a zvuková stránka, ale základom je stále fyzika a už spomínaná balistická krivka, ktorú je potrebné umne využívať na zlikvidovanie nepriateľa aj na nedostupnejších miestach. Cieľom je samozrejme zničiť všetkých červíkov v nepriateľskom tíme a okrem klasického single playera je možné hrať aj online a podporovaná je aj hra viacerých hráčov na jednom zariadení.

Worms 3 nie je práve najlacnejšia hra, stojí 3,99 eura a nachádzajú sa v nej aj nepopulárne mikrotransakcie. Podľa skúseností z iOS verzie však slúžia hlavne na preskakovanie levelov a nákup rôznych „kozmetických“ doplnkov, ktorými sa dá zmeniť vzhľad červíkov. Priaznivcov Wormsov však zrejme cena neodradí a určite siahnu aj po tomto ich novom dobrodružstve.

Verzia: 2.06
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 4,99 €
Verzia: 2.06
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 4,99 €

Zdroj: androidpolice.com

29.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+