MojAndroid

Portál Audiolibrix zverejnil zoznam najpredávanejších autorov audiokníh na Slovensku za rok 2014. Na 10 priečkach dominujú mužské mená a zástupcom nežnejšieho pohlavia sa stala iba Gillian Flynn, autorka knihy Gone Girl (český preklad Zmizelá). Pozrite si rebríček autorov aj s niekoľkými ich najslávnejšími dielami a v komentároch pod týmto článkom nám napíšte, či ste tento rok prečítali nejakú audioknihu, a ak áno, tak akú.

Snímka obrazovky 2015-01-26 o 15.05.19

Náš tip
TEST | Audiolibrix – Hľadáte vianočný darček na poslednú chvíľu? Darujte audioknihu

jo-nesbo

1. Jo Nesbo – autor bestsellerov Snehuliak, Prízrak či Doktor Proktor a vaňa času

Čo k nemu napísať? Bývalý profesionálny futbalista, úspešný hudobník a textár, bestsellerový autor z Nórska s viac ako 25 miliónmi predanými kusmi celosvetovo, autor kriminálok a humorných detských príbehov… Niekedy je to až k nevydržaniu, keď jeden človek disponuje toľkými schopnosťami, no nie? :)

 

“Stratiť svoj život, nie je to najhoršie, čo sa môže človeku stať. Najhoršie je stratiť dôvod žiť.”

lasica

2. Milan Lasica  autor kníh Listy Emilovi a O lidech a lidech

Najznámejší slovenský “kaviarenský povalač” a humorista. Okrem toho herec, prozaik, textár, spevák, moderátor…všetko, čo si len vieme predstaviť. No humorné rozprávanie mu ide určite najlepšie.

 

“Všade na svete sa muži otáčajú za krásnymi ženami. Na Slovensku nemusia. Oproti ide ďalšia…”

johanson

3. Jonas Jonasson  autor bestselleru Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Švédsky novinár, ktorý v 50-tke zmenil život sebe a celému svetu. Jeho Storočný starček prevalcoval všetky rebríčky predajnosti a priniesol zo severu konečne aj niečo “príjemnejšie”, ako ťažkú a temnú severskú detektívku.

 

“Nikdy neskúšaj závodiť v pití so Švédom, pokiaľ nie si Fín, alebo aspoň Rus.”

miler

4. Dan Miller – autor kníh Motivace Techniky rychlého učení

Kanadský špecialista na rozvoj kreatívneho myslenia ako v osobnom, tak aj podnikateľskom prostredí. Tento človek má čo povedať, nám zostáva len počúvať a konať.

“Každý z nás niekedy cíti, že potenciál, ktorý v ňom drieme, nezapáli iskru všedného dňa.”

flynn

5. Gillian Flynn – autorka titulov Gone Girl a Ostré predmety

Hviezda americkej spisovateľky vyletela už v roku 2006 novelou Ostré predmety. Po napísaní svetového bestselleru Zmizelá jej hviezda stúpala ďalej. No a keď minulý rok Ben Affleck a Rosamund Pike oživili jej dielo na striebornom plátne, táto galaxia jej zostala iste primalá.

 

“Tvár, ktorú ukážete svetu, napovie svetu, ako sa k Vám má správať.”

brown

6. Dan Brown – autor bestsellerov Da Vinciho kód, Anjeli a démoni, Digitálna pevnosť či Inferno

Nie príliš úspešný textár a spevák, o to úspešnejší spisovateľ. Keď v roku 2003 svojim prvým bestsellerom Da Vinciho kód dobil svetové rebríčky predajnosti, určite sa mu začalo spievať ľahšie…

“Keď príde k zrážke dvoch kultúr, názory porazeného sú potlačené a víťaz potom píše historické knihy – knihy, v ktorých ospevuje seba a haní porazeného nepriateľa.”

may

7. Peter May – autor kníh Skala Muž z ostrova Lewis

Škótsky autor krimi noviel, televízny scénarista a stále vychádzajúca hviezda “severskej” krimi. Prvé dve audioknihy nás rozohriali, no iste nás čaká od tohto skvelého autora ešte omnoho viac.

“Skutočný vzťah je založený na dôvere a porozumení, zdieľaní maličkostí. Chvíle šťastia a smiechu. Realizácia, že Vás oboch napadlo, alebo sa chystali povedať to isté.”

sverak

8. Zdeněk Svěrák – autor titulov Po strništi bos Tatínku, ta se ti povedla

Spoluautor fiktívneho českého génia Járu Cimrmana, geniálny scénarista, herec, režisér, autor textov a kníh. Viacnásobný víťaz Magnesia Litera, ceny Miroslava Švandrlíka, Českého leva… Jeho autorsky podané audioknihy sa počúvajú naozaj krásne.

“Je ti zle? Choď sa pozrieť do Pelhřimova do krematória nech vieš do čoho ideš.”

satinsky

9. Július Satinský – autor kníh Čučoriedkáreň 2 a Strela ti do matere

Asi najznámejší bratislavčan 20. storočia, ujo Klobása či “ktosi za dverami”. Jeho spolupráca s Milanom Lasicom vytvorila komické duo, ktoré dlho zostane v dejinách slovenského kabaretu neprekonané.

“Človek má päť zmyslov. Koľko má nezmyslov, to sa nedá spočítať.”

tolle

10. Eckhart Tolle – autor titulov Sila prítomného okamihu Reč ticha

V Nemecku narodený, v Kanade žijúci, po celom svete preslávený svojimi spirituálnymi myšlienkami. V roku 2011 ho Watkins Review vyhlásilo za najvplynejšiu spirituálnu osobnosť sveta.

“Najpriamejšia cesta ku šťastiu a spokojnosti je schopnosť naplno žiť  v prítomnosti.”

Zdroj: Audiolibrix

26.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+