MojAndroid

Kniha vždy bola a vždy aj bude jeden z najviac preferovaných darčekov na Vianoce. Ide o koncentrát nových vedomostí, príbehov či informácií, ktorý poteší naozaj každého, kto sa chce v živote niekam posunúť. Okrem klasickej verzie kníh sú dnes v móde aj ich digitálne spracovania, ktoré sú dostupné napríklad v internetovom kníhkupectve Audiolibrix. Audioknihy zakúpené v tomto obchode si môžete vypočuť aj priamo cez rovnomennú mobilnú aplikáciu tohto obchodu a práve tomuto titulu sme sa venovali aj my v našej recenzii.

Ako nakupovať knihy

Obchod Audiolibrix je prehľadný a jednotlivé audioknihy nájdete rozdelené podľa niekoľkých parametrov. V spodnej časti obrazovky otvoríte ponuku audiokníh pomocou tlačidla Katalóg, kde si následne vyberiete kolekciu alebo kategóriu audiokníh, ktoré vás zaujímajú. Danú knihu si priamo v aplikácii kúpiť nemôžete, no môžete sa nechať presmerovať na webstránku audiolibrix.com, kde pod prihláseným účtom môžete nakupovať.

audiolibrix-web

Audioknihy si v tomto obchode môžete kúpiť za klasické peniaze, prípadne za kredity, ktoré si musíte samozrejme najprv kúpiť. Cena jedného kreditu je približne 7 EUR (závisí od množstva kreditov, ktoré si jednorázovo kúpite). Následne môžete (aj drahšie) audioknihy kupovať za kredity, čo pre vás môže mať výhodu nielen v ušetrených financiách, ale aj v jednoduchosti systému, ktorý od vás neustále nežiada platobné údaje. Celkovo sa mi systém nákupu audiokníh na stránke Audiolibrix zdá byť pohodlný, aj keď by sa systému zišla mierna grafická zmena. Ak si však na prostredie aplikácie a webstránky zvyknete, nebudete mať problém s ich používaním.

Android aplikácia Audiolibrix

Ako som už spomínal, internetový obchod s audioknihami Audiolibrix ponúka v obchode Play aj vlastnú Android aplikáciu. Tá slúži nielen na získanie prehľadu o vašich knihách, ale aj na ich prehrávanie, prípadne prezeranie katalógu. Samotná aplikácia je prehľadná, v spodnej časti nájdete panel s tlačidlami Knižnica, Katalóg, Prehrávač, Sťahovanie a Účet. Verím, že vám ich význam nemusím bližšie popisovať.

Zaujímavou funkciou aplikácie Audiolibrix je práve prehrávať audiokníh. Ten je jednoduchý, no ponúka pokročilé funkcie ako časovač vypnutia, či záložky. Prehrávanie si môžete pretočiť pomocou časovej osi v hornej časti a jednotlivé kapitoly knihy môžete prepínať tlačidlami v hornej časti obrazovky. Aplikácia Audiolibrix okrem toho ponúka aj bočné kontextové menu, ktoré slúži na synchronizáciu, kontrolu pamäte, prechod do nastavení či na správy, ktoré môžete priamo v aplikácii aj prečítať. Nastavenia aplikácie sú veľmi strohé, nastavíte v nich iba povolenie na stiahnutie kníh cez mobilné dáta a interval pretočenia knihy pri stlačení tlačidla späť.

Hodnotenie

Celkovo sa mi systém Audiolibrix páči, no má niekoľko múch, ktoré mu musím vytknúť. Predovšetkým ide o zastaralý vzhľad Android aplikácie a jej menšia neprehľadnosť a v druhom rade ide o funkcie, ktoré by som doplnil – napríklad zdieľanie na sociálne siete, ktoré dnes hádam nechýba v žiadnej aplikácii. Výhodu naopak vidím v možnosti stiahnuť si knihu vo formáte .mp3 a spustiť si ju v akomkoľvek prehrávači, ktorý používam. Z Android aplikácie a internetového obchodu Audiolibrix mám dobrý pocit a verím, že sa v blízkej budúcnosti dočkáme vylepšenia webstránky aj samotnej aplikácie. Ak si chcete stiahnuť aplikáciu Audiolibrix, kliknite na náš odkaz nižšie.

audio-librix-1

Verzia: 6.4.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.4.0
Aktuálna cena: Zdarma

22.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+