MojAndroid

TikTok neustále pracuje na vylepšovaní svojej aplikácie tak, aby bola pre používateľov čo najlepšia. Dôkazom je aj jedna z nových funkcií, ktorú platforma začína testovať. Do aplikácie plánuje pridať tlačidlo Nepáči sa mi to určené pre označovanie komentárov, s ktorými nesúhlasíte. O novinke informoval portál The Verge.

TikTok: Palec dole už aj pre komentáre

Tlačidlo Nepáči sa mi to, ktorým používatelia môžu dať vedieť algoritmu, ktoré videá sa im páčia a ktoré nie, už na platforme existuje. Teraz bude možné dať palec dole aj komentárom. TikTok chce taktiež pokračovať v presadzovaní dodržiavania pravidiel a sprístupní možnosť nahlásiť komentáre, ktoré považujete za „irelevantné alebo nevhodné“. Samozrejme bez toho, aby to videli ostatní. Niektorí používatelia si začiatkom roka všimli rôzne verzie tejto možnosti.

TikTok titulka
TikTok | Zdroj: Miroslav Schwamberg

„Táto spätná väzba od komunity sa pridá k množstvu nástrojov, ktoré už používame na to, aby sekcia komentárov bola stále relevantná a bola miestom pre skutočnú angažovanosť,“ hovorí TikTok.

Komentáre vedia byť problematické

Spoločnosť taktiež tvrdí, že experimentuje s odosielaním pripomienok o funkciách, ako je filtrovanie a hromadné blokovanie či odstraňovanie komentárov, ktoré sú určené pre tvorcov s veľkým množstvom negatívnych komentárov. Rozhodnutia o tom, či túto novinku zavedie v plnom rozsahu, budú prijaté v nasledujúcich týždňoch.

Porušovanie pravidiel platformy sa bohužiaľ netýka len komentárov. V aktuálnej správe o transparentnosti TikTok uvádza, že medzi októbrom a decembrom 2021 odstránil viac ako 85 miliónov videí z dôvodu porušenia pravidiel. To predstavuje približne 1 percento všetkých videí nahraných do aplikácie.

Náš tip
Celoštátne vyšetrovanie platformy TikTok. Čoho sa týka?
14.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+