MojAndroid

Telekom nedávno vo veľkom štýle pomocou virtuálnej tlačovej konferencie predstavil nové paušály, ktoré lákajú na zaujímavé množstvo dát. Nové paušály T a Biznis T sú v predaji od 4. mája. V rámci nich operátor ponúka akciové telefóny, ktoré budú rozdelené do šiestich kategórií.

Telekom: Nové paušály sú k dispozícii pre tri skupiny zákazníkov:

  • nových záujemcov, ktorí prídu do Telekomu a majú T paušál bez aktivačného poplatku
  • existujúcich zákazníkov, ktorí si predĺžia viazanosť a prejdú rovno na nový T paušál bez prolongačného poplatku
  • existujúcich zákazníkov aj uprostred viazanosti, ktorí môžu prejsť na T paušál rovnakej alebo vyššej úrovne mesačného poplatku

Akciová ponuka telefónov bude s príchodom nových paušálov rozdelená na šesť kategórií v cenníku:

  • Skupina 1: T Základ 11, T Základ 14, T Základ 17 a T Dáta 17
  • Skupina 2: T Dáta 21, T Ideál 21, T Ideál 23, T Ideál 25, T Dáta 25, T Ideál 27
  • Skupina 3: T Ideál 32 a T Ideál 37
  • Skupina 4: T Dáta HD a T Nekonečno SD
  • Skupina 5: T Nekonečno HD
  • Skupina 6: T Nekonečno MAX

T Biznis paušály budú mať vlastný cenník, ktorý sa bude od T paušálov líšiť. Tiež bude mať 6 kategórií, no ceny budú odlišné.

Ako sa v tom vyznať?

Pri prvom pohľade na kategórie a paušály v nich sa mnohým zatočí hlava a spočiatku to vyzerá veľmi neprehľadne. Ale nie je to tak. Vlastne je to veľmi jednoduché. Ak si v Telekome vyberiete zariadenie, jeho akontácia a mesačný poplatok bude závisieť práve od konkrétnej cenovej kategórie.

Ako príklad uvedieme Huawei P Smart 2019. V skupine 1, čiže pre všetky paušály, ktoré sú v skupine 1, bude mať úplne rovnakú cenu. V tomto prípade je to 9 eur akontácia a následné splátky po 5 eur mesačne. Táto cena je rovnaká pre T Základ 11, ale aj T Dáta 17. Oba tieto paušály patria do jednej skupiny.

Avšak cena tohto zariadenia v skupine 2 bude iná ako v skupine 1. Konkrétne 1,16 eur akontácia a následné splátky po 3,91 eur mesačne. Táto cena platí napríklad pre paušál D Dáta 21? ale aj pre paušál T Ideál 27. Opäť platí, že tieto paušály sú v rovnakej cenovej skupine. A takto by sme mohli pokračovať.

Na skupiny si budeme musieť zvyknúť

S týmito skupinami sa budú zákazníci stretávať pravidelne v cenníkoch Telekomu, ale aj pri uvádzaní noviniek. Systém zostáva rovnaký – na začiatku zákazník platí akontáciu a potom mesačné poplatky. V ponuke Telekomu budú naďalej nielen smartfóny, ale aj tablety, TV, robotické vysávače, herné konzoly a elektrické kolobežky.

Telekom: 1 TB dát dostanete aj v máji, no musíte sa poponáhľať

Marcová a aprílová akcia pokračuje ďalej. Aj počas mája zákazníci Telekomu môžu zdarma získať balíček Nekonečné dáta. Každý zákazník s paušálom ÁNO, ÁNO Biznis, Happy i Bez záväzkov si ho môže aktivovať cez aplikáciu Telekom.

Všetko funguje tak ako doteraz, jedinou výnimkou je to, že aktiváciu bude možné vykonať len počas prvých siedmich májových dní. To znamená, že ak chcete počas celého mája využívať 1 TB dát zadarmo, balíček si musíte aktivovať v 1 až 7. mája. Potom už takáto možnosť nebude dostupná.

TOP 3 najpredávanejšie Android smartfóny v Telekome v marci 2020:

Samsung Galaxy A20e

Samsung Galaxy A71

Samsung Galaxy A40

Videli ste už našu novú rubriku Nákupný poradca? Máme tam kopu článkov a výberov rozličných zariadení. Objavíte tam napríklad najlepšie Android TV boxy, s ktorými bude každá televízia smart či najlepšie tablety podľa jednotlivých uhlopriečok.

5.5.2020
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+