MojAndroid

Slovak Telekom dnes prostredníctvom virtuálnej tlačovej konferencie prezentoval a predstavil záplavu nových informácií o správaní svojich zákazníkov, ktoré viedlo k vytvoreniu úplne nových T paušálov. Tie budú k dispozícii už od pondelka 4. mája a predstavujú malú dátovú revolúciu. Okrem programov pre bežných koncových používateľov sú v ponuke aj T Biznis paušály určené pre firmy. Okrem toho, je dôležitou informáciu pre súčasných klientov Telekomu predĺženie akcie Nekonečná dáta aj na máj.

1 TB dát aj v máji, no s časovo limitovanou aktiváciou

Marcová a aprílová akcia pokračuje ďalej. Aj počas mája zákazníci Telekomu môžu zdarma získať balíček Nekonečné dáta. Každý zákazník s paušálom ÁNO, ÁNO Biznis, Happy i Bez záväzkov si ho môže aktivovať cez aplikáciu Telekom.

Všetko funguje tak ako doteraz, jedinou výnimkou je to, že aktiváciu bude možné vykonať len počas prvých siedmich májových dní. To znamená, že ak chcete počas celého mája využívať 1 TB dát zadarmo, balíček si musíte aktivovať v 1 až 7. mája. Potom už takáto možnosť nebude dostupná.

Ako balíčky Nekonečné dáta zmenili správanie používateľov?

Telekom svoju promo akciu “Nekonečná dáta” využil na záťažové otestovanie svojej siete, ako aj na zbieranie dát o potrebách a správaní svojich zákazníkov. Taký malý test národa. Tým, že takmer všetkým bezplatne sprístupnil prakticky neobmedzené dáta po dobu dvoch mesiacov, im úplne rozviazal ruky a nepriamo ich vyzval k tomu, aby sa bez zbytočnej sebakontroly pustili do svojich obľúbených aktivít v online priestore.

Zabil tak viacero múch jednou ranou. Zákazníkov potešil, mnohým pomohol v neľahkej situácii, no a pre seba Telekom získal prinajmenšom kopu relevantných dát o správaní zákazníkov. Akým spôsobom sa teda zmenilo správanie klientov Telekomu? Našiel sa aj jeden rekordér.

 • 52% zo všetkých zákazníkov Telekomu, ktorí vlastnia smartfóny, akciu využilo
 • Z tých zákazníkov, ktorí používajú aplikáciu Telekom, k aktivácii balíčka Nekonečné dáta pristúpilo 76%
 • Najrýchlejšie prečerpanie ponúkaných 1000 GB dát prebehlo už za 2 dni!
 • 1000 GB technickému limitu sa priblížilo celkovo len 13 ľudí
 • Najväčšia dátová špička prebieha medzi 18:30 až 22:30
 • Dáta využívali všetky vekové skupiny – 1000 GB spotreboval aj 68-ročný Kysučan
 • Najviac aktivovaných balíčkov bolo v Bratislave a Žiline
 • Najväčšia dátová spotreba bola pozorovaná v Bratislave, Žiline a Nitre
 • O najväčší medzimesačný rast v spotrebe dát sa postarala pätica okresov Myjava, Námestovo, Detva, Gelnica a Stropkov.
 • Priemerná spotreba zákazníkov s balíkom Nekonečné dáta dosiahla 15 GB, ale napríklad až tretina zákazníkov preniesla cca 500 až 1000 MB.

Spotreba dát: Jednotkou je video, dvojkou sociálne siete

Veľmi zaujímavá je informácia, že priemerná spotreba s aktivovaným balíkom Nekonečné dáta síce dosiahla 15 GB, čo je päťnásobok bežného priemeru aktívneho používateľa v sieti Telekom, no až tretina zákazníkov preniesla menej než 1 GB.

Telekom uvádza, že doteraz bezprecedentný nápor na prevádzku sieť zvládla bez väčších zaváhaní či výpadkov. Nemuselo sa pristúpiť ani k žiadnemu aktívnemu obmedzovaniu premávky pre konkrétnych klientov. Najčastejšie boli dáta využívané na sociálne siete, e-maily a vyhľadávanie informácií, no z pohľadu spotreby dát boli najväčšími žrútmi sledovanie videa a opäť sociálnej siete.

Promo akcia a s ňou spojené aktivity spätnej väzby podľa Telekomu jasne ukázali, že mobilné dáta naberajú na dôležitosti viac, než kedykoľvek predtým. Svoje nové mobilné portfólio preto staval priamo na pevných dátach a reálnych požiadavkách od klientov. Jednou z častých požiadaviek pritom mala byť možná flexibilita.

Ako sa v Telekome menila cena dát v paušáloch?

Ako teda vidíme medzi čoraz populárnejšie služby mobilných operátorov patria dáta. Aj preto nájdeme v ponuke slovenských operátorov rôzne špeciálne dátové balíčky, po ktorých zákazníci siahajú čoraz častejšie. Len nedávno sme sa mohli pozrieť na to, v akých hraniciach sa pohybujú priemerné ceny dát, ktoré spotrebiteľ platí v jednotlivých krajinách EU. Ako sa však priemerná cena dát vyvíjala v Telekome? Od roku 2012 sa cena mala znížiť takmer 15 násobne, keďže najnovšie balíčky T paušálov ju stlačili pod 1€.

Nové T paušály v ponuke Telekomu

Nové paušály síce prichádzajú len dva roky po predstavení ponuky paušálov ÁNO, no operátor uvádza, že táto zmena už bola vzhľadom na posun v správaní zákazníkov skutočne potrebná. Pri tvorbe nového mobilného portfólia bol dôraz kladený na 5 základných pilierov, pričom ako najdôležitejší sa javí práve objem dát.

Piatym elementom je digitálna skúsenosť – zákazník toho vybaví viac cez aplikáciu Telekom

S predajom nových T paušálov Telekom začína už v pondelok 4. mája 2020  Budú rozdelené do štyroch rodín: T Nekonečno, T Dáta, T Ideál a T Základ. Každá je určená inej cieľovej skupine zákazníkov a vďaka vyššiemu počtu paušálov si môže záujemca nielen vybrať vhodný paušál na začiatku, ale ho aj meniť počas viazanosti, ak bude potrebovať viac dát či objem volaní. Ponuka je teda skutočne komplexná, no aspoň názvy sú celkom intuitívne.

Nové paušály skutočne stručne

 • T Nekonečno – maximálna sloboda, kedy zákazník skutočne nemusí riešiť žiadnu spotrebu
 • T Dáta – pre zákazníkov, ktorí radšej využívajú dáta, no občas potrebujú aj volať
 • T Ideál – paušál, ktorý predstavuje zlatý priemer, Telekom ho považuje za pokračovateľa aktuálneho portfólia ÁNO
 • T Základ – základné riešenie

Každá rodina T paušálov je určená pre inú cieľovú skupinu zákazníkov. Podrobne sú rozpísané nižšie.

Flexibilita aj počas viazanosti

Kľúčová výhoda T paušálov spočíva vo flexibilite. Sú odstupňované podľa mesačných poplatkov a zákazník môže ľahšie prejsť na vyšší paušál kedykoľvek počas viazanosti.

Flexibilita umožní zákazníkovi reagovať na svoje potreby, kedy môže len za pár eur získať viac minút alebo vyšší dátový balík. Ak bude zákazník potrebovať neskôr paušál znížiť, môže sa vrátiť aj na svoju pôvodnú úroveň.

Zákazník napríklad začne na paušále T Základ 11, no zistí, že mu to nestačí, tak prejde na T Základ 17. Zmena, teda takýto prechod, vstupuje do platnosti od nasledujúceho zúčtovacieho obdobia. To znamená, že počas jedného mesiaca nebude možné vykonávať viacero zmien. Počas 12 mesiacov je teda teoreticky možné prejsť medzi 11 paušálmi.

Digitálne portfólio s novými výhodami

Nové T paušály si bude môcť zákazník manažovať v aplikácii Telekom. Tu uvidí prehľad paušálu a jeho spotrebu. Priamo v aplikácii si bude môcť aj meniť paušál, vidieť sumár objednávky či potvrdzovať ju. Zároveň Telekom ruší pre T paušály aktivačné a prolongačné poplatky (platí aj pre biznis paušály).

Bonusy vo forme predplatného pre služby ako Netflix, HBO Go, Denník N a podobne, zatiaľ nie sú pre T paušály plánované. Rovnako tak sa nepočíta sa ani so službou SteamOn. Dokonca sa nepočíta ani s bonusmi pri prenose čísla od konkurencie, Telekom tvrdí, že najnovšia ponuka je veľmi lákavá už sama o sebe.

Štruktúra nových T paušálov

T Nekonečno je nová vlajková loď pre najnáročnejších, ktorí chcú mať nielen nekonečné volania a správy, ale aj nekonečné dáta. T Nekonečno SD a HD obsahujú objem dát (20 či 50 GB) na prenos plnou rýchlosťou v sieti. Potom sa zákazníkovi spomalí rýchlosť na 3, resp. 10 Mbps do konca mesiaca. Upload aj download sa spomaľujú vždy rovnocenne – 3/3 a 10/10 Mbps.

SD rýchlosť 3 Mbps stačí na pohodlné sledovanie videa online v SD kvalite, prezerenie web stránok či surfovanie po sociálnych sieťach. HD rýchlosť 10 Mbps je vhodná pre sledovanie HD videí a aj rýchlejší download či upload dát. T Nekonečno MAX nemá stanovený podobný limit na objem plnou rýchlosťou. Navyše získa zákazník voľné minúty, SMS a MB do Zóny 2 v roamingu.

T Nekonečno SD T Nekonečno HD T Nekonečno MAX
Volania (v SR, do EÚ, EÚ roaming) nekonečné nekonečné nekonečné
SMS (v SR, do EÚ, EÚ roaming) nekonečné nekonečné nekonečné
Dáta (v SR, v EÚ) nekonečné (20 GB plná r., potom 3 Mbps) nekonečné (50 GB plná r., potom 10 Mbps) nekonečné (bez obmedzenia r.)
Zóna 2 100 min, 100 SMS, 500 MB
Mesačná cena s viazanosťou 42 € 48 € 70 €

Pre fanúšikov dátových paušálov Telekom uvádza štyri varianty T Dáta, už od 17 € mesačne. Každý paušál obsahuje 100 minút mesačne a vyšší objem dát za dobrú cenu. Najvyšší variant T Dáta 42 obsahuje dokonca nekonečné dáta – 25 GB pre prenos plnou rýchlosťou, potom využíva prenos s rýchlosťou 10 Mbps, ktorý postačí na sledovanie HD filmov.

T Dáta 17 T Dáta 21 T Dáta 25 T Dáta 42
Volania (v SR, do EÚ, EÚ roaming) 100 minút 100 minút 100 minút 100 minút
SMS (v SR, do EÚ, EÚ roaming) 0 0 0 0
Dáta (v SR, v EÚ) 3 GB 6 GB 10 GB nekonečné (25 GB plná r., potom 10 Mbps)
Mesačná cena s viazanosťou 17 € 21 € 25 € 42 €

Tradičné bestsellery posledných dvoch rokov (ÁNO) budú mať pokračovateľa v podobe T Ideál. Obsahujú nekonečné volania a SMS a dátový balík. Dvojica najvyšších modelov má už objemy 12 a 17 GB mesačne.

T Ideál 21 T Ideál 23 T Ideál 25 T Ideál 27 T Ideál 32 T Ideál 37
Volania (v SR, do EÚ, EÚ roaming) nekonečné nekonečné nekonečné nekonečné nekonečné nekonečné
SMS (v SR, do EÚ, EÚ roaming) nekonečné nekonečné nekonečné nekonečné nekonečné nekonečné
Dáta (v SR, v EÚ) 1 GB 2 GB 3 GB 5 GB 12 GB 17 GB
Mesačná cena s viazanosťou 21 € 23 € 25 € 27 € 32 € 37 €

Pre najmenej náročných zákazníkov sú určené paušály T Základ. Táto trojica obsahuje 500 MB dát plus 100 až 200 minút mesačne.

T Základ 11 T Základ 14 T Základ 17
Volania (v SR, do EÚ, EÚ roaming) 100 minút 150 minút 200 minút
SMS (v SR, do EÚ, EÚ roaming) 0 150 200
Dáta (v SR, v EÚ) 500 MB 500 MB 500 MB
Mesačná cena s viazanosťou 11 € 14 € 17 €

Základné pravidlá pre nové T paušály

Na T paušály môžu prejsť aj súčasní zákazníci. Priamo v Telekom aplikácii si budú môcť vybrať z na mieru ušitej ponuky podľa doterajšej spotreby alebo si zvoliť iný paušál v rovnakej alebo vyššej mesačnej výške poplatku. Prechod je možný aj bez toho, aby si zákazník predĺžil viazanosť. 

Neminuté dáta a ďalšie balíčky

Súčasťou nového portfólia T paušálov bude možnosť prenášať si neminuté dáta do ďalšieho mesiaca. V novom portfóliu budú mať zákazníci možnosť dokúpiť si aj ďalšie dátové balíčky. Či už dva denné (1 GB za 1,5 €, resp. nekonečný za 3 €) a jeden mesačný (1 GB za 3 €, pričom dáta sa presúvajú do ďalšieho mesiaca).

Akciové telefóny k T paušálom

K T paušálom si môžu zákazníci kúpiť aj akciový telefón. Systém predaja bude rovnaký ako pri paušáloch Happy a ÁNO – cena telefónu bude rozložená na viaceré poplatky.

Vďaka nim si zákazník vyberá aj z drahších modelov a nemusí ich zaplatiť vopred. Ponuka smartfónov i ďalších zariadení bude obsahovať desiatky prístrojov. Cenník hardvéru bude rozdelený do šiestich úrovní pre jednotlivé paušály.

T paušály v Magenta 1

Nové programy sa stanú výhodnejšími, keď ich zákazník vloží do skupiny Magenta 1. Ak má zákazník aspoň 1 paušál a pevnú službu (aspoň vo variante M), získa viac minút a viac dát za nezmenenú cenu. Aj pri T paušáloch možno darovať Magenta 1 dáta ďalším členom Skupiny.

Pri T-Nekonečno paušáloch získajú zákazníci 10 až 20 GB Magenta 1 dát. Pri T Nekonečno SD a HD ich môžu využiť na darovanie alebo sami na prenos plnou rýchlosťou. Pri T-Nekonečno MAX je možné 20 GB darovať v skupine.

Pri T Dáta paušáloch získa zákazník 2x toľko minút a navyše aj vyšší objem dát. Môže ich celé využiť pre seba alebo časť z nich (Magenta 1 dáta) darovať v skupine. Pri T Dáta 42 má zákazník ďalších 15 GB plnou rýchlosťou pre seba či darovanie blízkym v Skupine.

Pri T Ideál paušáloch získa zákazník ďalšie dáta. Pri vyšších variantoch sa dostáva celkovo na 8, 18 resp. 25 GB podľa programu.

Aj programy z rodiny T Základ získajú cenné benefity v Magenta 1: 2x toľko dát, 2x toľko minút i 2x toľko SMS (platí pre T Základ 14 a 17).

Nové T biznis paušály

Slovak Telekom štartuje v pondelok 4. mája 2020 predaj nových T Biznis paušálov pre VSE a SME segmenty. Sú rozdelené do troch rodín: T Biznis Nekonečno, T Biznis Premium a T Biznis Mini. Každá je určená inej cieľovej skupine firiem a podnikateľov. Vyšší počet paušálov poskytne nielen väčší výber na začiatku, ale aj možnosť zmeny počas viazanosti.

Flexibilita aj počas viazanosti

T Biznis paušály ponúknu novú mieru flexibility: zákazník môže ľahšie prejsť na iný paušál kedykoľvek počas viazanosti. Takto reflektujú paušály meniace sa potreby biznis zákazníkov a za pár eur ponúkajú možnosť získať viac minút či vyšší objem dát. Ak bude zákazník potrebovať neskôr paušál znížiť, môže sa vrátiť na pôvodnú úroveň.

Prémiová starostlivosť

Telekom pristúpi aj k novej forme prémiovej starostlivosti o biznis zákazníkov. V snahe výrazne zlepšiť vzťah s klientom ponúkne Telekom prednostné spojenie s dedikovaným agentom (T-Master), proaktívny monitoring služieb, konzultácie a odborné poradenstvo tak, aby firma získala čo najlepšiu ponuku, zodpovedajúcu jej biznis potrebám.

Neminuté dáta a ďalšie balíčky

Súčasťou nového portfólia Biznis T paušálov je aj možnosť prenášať si neminuté dáta do ďalšieho mesiaca. V novom portfóliu budú mať zákazníci možnosť dokúpiť si aj ďalšie dátové balíčky. Či už dva denné (1 GB za 1,5 €, resp. nekonečný za 3 €) a jeden mesačný (1 GB za 3 €, pričom dáta sa presúvajú do ďalšieho mesiaca).

Akciové telefóny k T Biznis paušálom

K T Biznis paušálom si môžu zákazníci kúpiť aj akciový telefón. Systém predaja je rovnaký ako pri paušáloch Happy a ÁNO Biznis: cena telefónu bude rozložená na viaceré poplatky. Vďaka nim si zákazník vyberá aj z drahších modelov a nemusí ich zaplatiť vopred. Ponuka smartfónov i ďalších zariadení bude obsahovať desiatky prístrojov. Cenník hardvéru je rozdelený do 6 cenových úrovní podľa jednotlivých paušálov.

Štruktúra nových T Biznis paušálov

Každá rodina paušálov je určená pre inú cieľovú skupinu zákazníkov.

T Biznis Nekonečno pre najnáročnejších ponúknu okrem nekonečných volaní a správ už aj nekonečné dáta. Biznis Nekonečno SD a HD obsahujú objem dát (25 / 60 GB) na prenos plnou rýchlosťou. Potom sa zákazníkovi spomalí rýchlosť na 3, resp. 10 Mbps, ktorou surfuje do konca mesiaca. Upload aj download sa spomaľujú vždy rovnocenne – 3/3 a 10/10 Mbps.

SD rýchlosť 3 Mbps stačí na pohodlné sledovanie videa online v SD kvalite, prezerenie web stránok či surfovanie po sociálnych sieťach. HD rýchlosť 10 Mbps je vhodná pre sledovanie HD videí a aj rýchlejší download či upload dát. Pri Biznis Nekonečno získa zákazník aj voľné minúty, SMS a MB do Zóny 2 v roamingu.

Biznis Nekonečno SD Biznis Nekonečno HD Biznis Nekonečno
MAX
Volania (v SR, do EÚ, EÚ roaming) nekonečné nekonečné nekonečné
SMS (v SR, do EÚ, EÚ roaming) nekonečné nekonečné nekonečné
Dáta (v SR, v EÚ) nekonečné. (25 GB plná r., potom 3 Mbps) nekonečné (60 GB plná r., potom 10 Mbps) nekonečné (bez FUP)
Zóna 2 100 min, 100 SMS, 500 MB
Mesačná cena s viazanosťou 43 € 50 € 70 €

Ďalších šesť paušálov patrí do rodiny T Biznis Premium. Tento typ obsahuje nekonečné volania a SMS plus určitý objem dát. Dvojica najvyšších má už objemy 15 a 18 GB mesačne.

Biznis Premium 23 Biznis Premium 26 Biznis Premium 28 Biznis Premium 32 Biznis Premium 35 Biznis Premium 38
Volania (v SR, do EÚ, EÚ roaming) nekonečné nekonečné nekonečné nekonečné nekonečné nekonečné
SMS (v SR, do EÚ, EÚ roaming) nekonečné nekonečné nekonečné nekonečné nekonečné nekonečné
Dáta (v SR, v EÚ) 2 GB 4 GB 6 GB 12 GB 15 GB 18 GB
Mesačná cena s viazanosťou 23 € 26 € 28 € 32 € 35 € 38 €

Pre tradičných zákazníkov, ktorí veľa nevolajú a nedátujú, sú určené paušály T Biznis Mini. Toto trio obsahuje 500 MB dát a 100 až 200 minút mesačne.

Biznis Mini 12 Biznis Mini 15 Biznis Mini 18
Volania (v SR, do EÚ, EÚ roaming) 100 minút 150 minút 200 minút
SMS (v SR, do EÚ, EÚ roaming) 0 150 200
Dáta (v SR, v EÚ) 500 MB 500 MB 500 MB
Mesačná cena s viazanosťou 12 € 15 € 18 €

T Biznis paušály v Magenta 1

Nové programy sa stanú ešte výhodnejšími, keď ich zákazník vloží do skupiny Magenta 1 Biznis. Ak má zákazník aspoň 1 paušál a pevnú službu aspoň vo variante M), získa viac minút a viac dát za nezmenenú cenu. Aj pri Biznis paušáloch možno darovať Magenta 1 Biznis dáta až 15 členom Skupiny.

Pri T Biznis Nekonečno paušáloch získajú zákazníci 10 až 20 GB Magenta 1 Biznis dát. Pri Biznis Nekonečno SD a HD ich môžu využiť na darovanie alebo sami na prenos plnou rýchlosťou. Pri Biznis Nekonečno MAX je možné 20 GB darovať v skupine.

Pri T Biznis Premium získa zákazník ďalšie dáta, ktoré môže buď darovať alebo sám ďalej využívať. Pri vyšších variantoch sa dostáva už na úroveň 18, 22 či 27 GB podľa programu.

Z Magenta 1 budú ťažiť aj zákazníci programov Biznis Mini: 2x toľko dát, 2x toľko minút i 2x toľko SMS (platí pre Biznis Mini 15 a 18).

28.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+