MojAndroid

Telekom je posledným slovenským operátorom, ktorý až doteraz váhal s implementáciou eSIM. Čo si zákazníci dlhé roky želali, to konečne dostanú. V porovnaní s konkurenciou dokonca zadarmo, čo je obrovskou výhodou. Operátor informáciu uviedol v tlačovej správe.

Zákazníci ružového operátora si môžu od dnes, 31. augusta 2021, aktivovať elektronickú SIM kartu (eSIM). Požiadať o ňu môžu zákazníci s mobilným paušálom aj predplatenou kartou. Cenník pre eSIM kartu zostáva nezmenený, jej aktivácia je úplne zadarmo.

Telekom: Ako aktivovať eSIM?

Postup je jednoduchý. O elektronickú SIM kartu môže zákazník požiadať na ktoromkoľvek Telekom centre, prípadne telefonicky na bezplatnej zákazníckej linke 0800 123 456. Následné doručenie karty je kompletne elektronické.

Zákazník dostane emailom link na QR kód, ktorý stačí smartfónom nasnímať. Smartfón musí mať počas toho prístup na internet, to však platí v prípade všetkých operátorov. SIM karta sa do zariadenia nahrá automaticky a ihneď ju je možné používať.

Už pri štarte eSIM karta od Telekomu podporuje viac ako 20 zariadení od troch veľkých výrobcov smartfónov:

APPLE SAMSUNG HUAWEI
–   iPhone 12 mini

–   iPhone 12

–   iPhone 12 Pro

–   iPhone 12 Pro Max

–   iPhone 11

–   iPhone 11 Pro

–   iPhone 11 Pro Max

–   iPhone SE (2020)

–   iPhone XS

–   iPhone XS Max

–   iPhone XR

–   Samsung Galaxy S20

–   Samsung Galaxy S20+

–   Samsung Galaxy S20 Ultra

–   Samsung Galaxy Z Flip

–   Samsung Galaxy Note 20

–   Samsung Galaxy Note 20 Ultra

–   Samsung Galaxy S21

–   Samsung Galaxy S21 Plus

–   Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

–   Samsung Galaxy Z Flip 3 5G

–   Samsung Galaxy Z Fold 3 5G

–   Huawei P40

–   Huawei P40 Pro

–   Huawei Mate 40 Pro

Aké sú výhody eSIM?

Elektronická SIM karta so sebou prináša niekoľko výhod. Rovnako, ako s klasickou kartou, tak aj s eSIM sa dá normálne telefonovať, esemeskovať aj dátovať. Najväčšou výhodou je to, že ju nie je potrebné fyzicky vkladať do zariadenia, takže sa len tak nestratí. V prípade, že je smartfón zamknutý, nikto sa k nej nemôže dostať. V neposlednom rade je eSIM ekologickejšia. Ďalšie výhody a informácie o eSIM nájdete aj v týchto článkoch:

Aká je ponuka konkurencie?

V rámci konkurenčného boja tento minisúboj vyhral Telekom. Ten ako jediný slovenský operátor ponúka možnosť zriadiť si eSIM úplne zadarmo. Nevýhodou je, že s touto službou prišiel ako posledný. V 4ke za eSIM zaplatíte jednorazovo 8 eur. V O2 aj Orange stojí elektronická SIM karta 10 eur.

Náš tip
Orange vs Telekom. Kto má lepší dátový paušál za 20 eur?
31.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+