MojAndroid

O2 spúšťa od 21. apríla možnosť aktivácie eSIM v zariadeniach, ktoré túto technológiu podporujú. Technológia eSIM funguje na rovnakom princípe ako bežná SIM karta, akurát, že eSIM je čip, do ktorého si nahráte informácie. Zákazník si eSIM aktivuje prostredníctvom QR kódu, z ktorého sa mu načítajú kontakty a telefónne číslo. Výhodou eSIM je aj možnosť využívania viacerých čísel s jedným čipom.

O2 eSIM
O2 spúšťa podporu pre eSIM

Aktivácia eSIM v O2

Zákazník sa po rozhodnutí využívať eSIM musí vydať do predajne, kde mu vytlačia voucher s QR kódom, ktorý následne naskenuje do svojho mobilu. Po naskenovaní sa eSIM prihlási do siete a je pripravená na prevádzku. Spôsob aktivácie sa však môže mierne líšiť v závislosti od zariadenia. Cena aktivácie eSIM je 10 eur.

„S rastúcou ponukou smartfónov vybavených eSIM kartou rozširujeme našu ponuku o túto službu aj v O2. S eSIM môže zákazník využívať aj viacero čísel na jednom telefóne. Navyše pri výmene svojho zariadenia ju môže prostredníctvom získaného QR kódu aj opätovne aktivovať. Okrem toho, že eSIM šetrí miesto v smartfónoch, ktoré výrobcovia môžu efektívne zužitkovať, rovnako šetrí aj životné prostredie, keďže odpadá nutnosť využívania plastových SIM kariet,“ uviedla Tereza Molnár, hovorkyňa O2 Slovakia

Nasledujúce zariadenia podporujú technológiu eSIM:

Apple: iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPad 10.2, iPad Pro 11, iPad Pro 12.9 3rd Gen, iPad Air 2019

Samsung: Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra 5G, Galaxy Z Flip, Galaxy Watch Active 2, Galaxy Watch, Gear S3 classic LTE, Gear S3 Frontier

Motorola: razr 2019

O2 pridáva do ponuky aj sklápaciu Motorolu razr

Zákazníci po tomto kúsku môžu siahnuť od 21. apríla za cenu 1560 eur. Ak by ste o tento smartfón mali záujem, dávame do pozoru, že Motorola razr podporuje len eSIM technológiu a teda nemá klasický SIM slot. Z toho dôvodu O2 spúšťa predaj Motoroly razr a eSIM súčasne.

Motorola razr 2019 je spomienkou na sklápacie Motoroly z dávnejších čias. Avšak táto prináša moderné technológie a spája ich s tradičným dizajnom. Jej systémom je Android 9 bez nadstavby, ktorý poháňa Snapdragon 710. Je to osemjadrový procesor s taktom 2,2 GHz. Kapacita vnútornej pamäte je 128 GB a RAM je 6 GB. Telefón ma dve displeje – vonkajší 2,7″ pOLED panel, ktorý slúži ako hľadáčik pre kameru, ak chcete fotiť seba. Po otvorení sa vám naskytne pohľad na 6,2″ ohybný pOLED displej s pomerom strán 21:9 a rozlíšením 876×2142 pixelov. Zariadenie má 2510 mAh batériu s 15 W nabíjaním.

Viac informácií o Motorole razr a eSIM nájdete na stránke O2.

Videli ste už našu novú rubriku Nákupný poradca? Nájdete v nej najlepšie smartfóny do 500 € alebo smartfóny s odolnou konštrukciou.

 

21.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+