MojAndroid

4ka prináša ďalšiu technologickú novinku – podporu eSIM. Služba je dostupná pre verných aj nových zákazníkov a spoplatnená je sumou 8 eur. Elektronická eSIM ponúka oproti klasickým plastovým SIM kartám viacero výhod a z dôvodu bezpečnosti ju je možné použiť len raz.

“eSIM je vstavaná SIM karta pomocou ktorej sa dá telefonovať, dátovať či posielať SMS správy, rovnako ako cez klasickú plastovú SIM kartu. Veľkou výhodou eSIM je, že sa nemusí  fyzicky vkladať do telefónu. Prostredníctvom nasnímania QR kódu, sa zabezpečeným spôsobom nahrá potrebný obsah eSIM do smartfónu, čím mobilný telefón, ktorý podporuje tento typ kariet, je na pár klikov pripravený na používanie.“

Patrik Kollaroci, technický riaditeľ 4ky

Veľkou výhodou eSIM je možnosť nahrať viaceré eSIM  profily na jeden telefón. Jednotlivé eSIM profily je možné medzi sebou jednoducho prepínať,  aktívny však môže byť vždy len jeden. eSIM tak zjednoduší život napríklad pri pravidelných cestách do zahraničia bez nutnosti  fyzicky meniť SIM  karty.

Ako získať eSIM u operátora 4ka?

Celý proces je ľahko zvládnuteľný z pohodlia domova priamo v e-shope 4ky. Zákazníci tam nájdu kompletný postup, ako si novú eSIM objednať. Po dokončení procesu dostanú unikátny QR kód na e-mail, ktorý zadali pri registrácii. Pre využívanie eSIM je samozrejme potrebné vlastniť smartfón s podporou tejto funkcionality.

4ka-e-sim
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zariadenie musí byť počas aktivácie eSIM pripojené k internetu. Dôvod je veľmi jednoduchý, informácie o eSIM sa nachádzajú na cloude. QR kód nie je eSIM, je to len cesta, ktorou sa zariadenie k informáciám o eSIM dostane. Kartu je možné plnohodnotne využívať prakticky ihneď po aktivácii.

TIP: Funkčnosť eSIM od 4ky sme vyskúšali už v roku 2020 

Nový zákazník si pred získaním eSIM musí najskôr kúpiť klasickú SIM kartu v  e-shope alebo na predajných miestach 4ky. Následne si zákazník SIM kartu zmení na eSIM. Operátor nevylučuje, že sa tento proces v budúcnosti zjednoduší. eSIM je možné využívať v smartfónoch a aj smart hodinkách.

4ka-e-sim
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Podpora eSIM v smart hodinkách je zatiaľ limitovaná len na hodinky Samsung Galaxy Watch3, avšak nie s najnovším softvérom. Operátor s výrobcom intenzívne komunikuje a pracuje na tom, aby bola podpora bezproblémová aj pre najnovší softvér. Používať súčasne rovnaké číslo v smartfóne aj v smart hodinkách nie je možné.

Samsung Galaxy Watch3


Aktuálna ponuka 4ky v rámci eSIM telefónov obsahuje štyri modely značky Apple, iPhone SE (2020), iPhone 11, iPhone 12 a iPhone 12 Pro.

 

Aby sme zákazníkom uľahčili orientáciu v eSIM zariadeniach, pripravili sme zoznam podporovaných zariadení, ktorých funkčnosť bola dôkladné otestovaná. Kompletný zoznam aj s detailným popisom aktivácie pre každé zariadenie bude priebežne dopĺňaný a aktualizovaný na našom webe https://www.4ka.sk/nastavenia-zariadeni.

Marek Jánošík, vedúci produktového oddelenia 4ky

Náš tip
Exkluzívne: Vyskúšali sme eSIM od 4ky, v ponuke operátora pribudne aj 5G smartfón

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+