MojAndroid

Najvyšší súd v Španielsku nariadil pozastavenie služieb aplikácie Telegram, a to v sobotu, 23. marca 2024. Ide o populárnu sociálnu sieť zameranú najmä na odosielanie správ, a preto sa tento verdikt dotkne veľkej časti tamojšej populácie. A dôvod? Lokálnym médiám sa nepáči, že sa na platforme bez ich vedomia zdieľa ich obsah, informuje Reuters.

Dnešným dňom štartuje zákaz Telegramu v krajine, čo rozbúrilo vlny diskusií. Mediálne firmy vrátane Atresmedia, EGEDA, Mediaset a Telefonica však s rozhodnutím súhlasia. Práve im sa totiž nepáčilo “pirátenie” ich obsahu na platforme, z ktorého prichádzali o ušlé zisky. Konflikt sa dokonca dostal aj na súd, na ktorom sudca Santiago Petraz súhlasil so zablokovaním služieb.

Mohlo by vás zaujímať:

Vyšetrovanie však stále prebieha a občanom Španielska tak stále svieti iskrička nádeje, že sa všetko vráti do starých koľají. Ako však bude dosiahnuté blokovanie aplikácie? To, že sa k aplikácii a jej fungovaniu obyvatelia nedostanú budú mať na starosti poskytovatelia mobilných zariadení. Samotný Telegram sa zatiaľ k rozhodnutiu súdu ešte nevyjadril, no očakáva sa jeho reakcia v najbližších dňoch.

Ide o zásah, ktorý sa dotkne veľkej časti obyvateľstva

Telegram v Španielsku patrí k tým najpopulárnejším aplikáciám, konkrétne obsadil štvrté miesto medzi aplikáciami slúžiacimi na písanie správ. Podľa posledných štatistík ho používa viac ako 9 miliónov ľudí, čo by znamenalo, že ho nájdete v smartfóne každého piateho občana republiky.

Celosvetovo dokonca platformu používa až 800 miliónov používateľov na mesačnej báze. K problematike sa vyjadril aj Fernando Suárez, ktorý je prezidentom generálnej rady profesionálnych vysokých škôl počítačového inžinierstva Španielska. Tento krok súdu prirovnáva k uzavretiu celej provincie krajiny, pretože na jej území došlo k prípadu obchodovania s drogami. Celkovo tak verdikt vyhlásil za nezmysel.

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot

Náš tip
Aktualizácie máp, umelá inteligencia v zdravotníctve či recenzia najlepšieho skladacieho smartfónu | Prehľad týždňa

25.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+