MojAndroid

Počas posledného týždňa sa vo svete technológií udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Koniec 3G siete nášho operátora

Po 18-tich rokoch prišiel čas na rozlúčku a Orange na našom území ukončil prevádzku siete tretej generácie, ktorá nielen na Slovensku znamenala začiatok rozmachu internetu. 3G už prestalo byť po príchode novších technológií 4G a 5G dôležité. Zákazníkom neponúkala žiadne benefity, ktoré by s novším typom siete nemali. A tak nastal čas na vypínanie 3G siete.

Umelá inteligencia pomáha lekárom v Indii

Umelá inteligencia je posledných pár týždňov/mesiacov témou číslo jedna v technologickom svete. Spoločnosti a najmä výrobcovia sa predbiehajú, kto jej prinesie do svojich zariadení viac, a to otvára brány všetkým vývojárom. Medzi takých patrí aj gigant Google, ktorý vyvíja svoju vlastnú AI, ktorá dokáže pomôcť hneď v niekoľkých smeroch.

Testovali sme najlepší skladací smartfón na trhu

Je to smartfón roka? Honor nie tak dávno predstavil skladací model, ktorý strhol pozornosť nejedného technologického nadšenca. Priniesol zariadenie, ktoré nemá na trhu momentálne obdoby, či už celkovo dizajnom, ale najmä jeho tenkými líniami. Ako však dopadlo v našom teste? Toto je recenzia Honor Magic V2.

Android 15 prinesie niekoľko významných zmien

Nájdenie strateného alebo odcudzeného Android smartfónu umožňujú viaceré aplikácie a aj vstavaná funkcia v systéme od spoločnosti Google. Je však nutné, aby bol smartfón zapnutý a pripojený k sieti. Podľa portálu GizmoChina budúca generácia systému Android 15 rozšíri možnosť hľadania smartfónu aj o situáciu, keď je zariadenie vypnuté.

Vylepšenia sa dočkali aj smart hodinky

Spoločnosť Google prináša s marcovou aktualizáciou nie len novinku pre Pixel smartfóny ale aj pre smart hodinky s operačným systémom Wear OS. Konkrétne ide o aktualizáciu pre Mapy Google, ktorá používateľom zjednoduší orientáciu v teréne a neznámom prostredí. Aplikácia Mapy Google dostane nové vylepšenie. Konkrétne by sa mohli používatelia smart hodiniek s Wear OS systémom tešiť na novú funkciu.

24.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+