MojAndroid

Je to smartfón roka? Honor nie tak dávno predstavil skladací model, ktorý strhol pozornosť nejedného technologického nadšenca. Priniesol zariadenie, ktoré nemá na trhu momentálne obdoby, či už celkovo dizajnom, ale najmä jeho tenkými líniami. Ako však dopadlo v našom teste? Toto je recenzia Honor Magic V2.

Recenzia Honor Magic V2: Cena a dostupnosť na Slovensku

Zariadenie už vieme kúpiť aj u nás na našom trhu. Jeho základná cena vo verzii 16/512 GB momentálne začína na 1 699 €, pričom takáto cena mala byť len ako štartovacia a postupne sa mala dvihnúť na 1 999 €. Oficiálna stránka Honoru však hovorí jasne 1 699 €. Dostanete ho však aj u operátorov, alebo napríklad aj v takom Datarte. Pre zaujímavosť vám ešte dám do povedomia, že v čase písania recenzie už poznáme aj cenu špeciálnej Porsche design verzie zariadenia, ktorá bude 2 500 €.

Honor Magic V2
Honor Magic V2

Obsah balenia

Balenie je veľmi štýlové, ako sa na prémiový smartfón patrí. Vo vnútri to však už je o inom. Nájdete v ňom napríklad taký nabíjací kábel, špeciálny tenučký kryt so stojanom, no to je tak okrem nejakých zbytočných papierov všetko. Nenájdeme v ňom ani nabíjací adaptér, ktorý však už v dnešnej dobe nájdeme u máloktorého zariadenia. Človek by čakal, že aspoň smartfón za 1 700 € ho dostane, no nestalo sa tak.

Honor Magic V2
Honor Magic V2

Recenzia Honor Magic V2: Konštrukcia a dizajn

Tu sa dostávame k oblasti, kde Magic V2 exceloval. Minimálne čo sa týka toho dizajnu. Honor medzigeneračne zapracoval najmä na technológii zatvárania/otvárania smartfónu, kde teraz už voľným okom pri rozsvietenom displeji len ťažko spozorujete “priehlbinu” v strede displeja. Pri otváraní musíte použiť väčšiu silu (ako napr. pri Fold5), pretože pánt drží statočne. Väčšinu času som na to potreboval dve ruky, pretože jednou to veľmi nejde. Podľa výrobcu vydrží až 400 000 otvorení a zatvorení.

Honor Magic V2
Porovnanie s Nothing Phone (1) a Samsung Galaxy S22 Ultra

Na pravej stene nájdeme prepínač hlasitosti a tlačidlo vypnutia, ktoré má v sebe integrovanú čítačku odtlačkov prstov. Takéto odomykanie mne osobne vyhovuje viac ako čítačka pod displejom. Na spodnej strane potom nájdeme vstup pre USB-C nabíjanie, šuflík na dve SIM karty a reproduktor.

Displej a reproduktory

Už štandardne sa budeme pri skladacom smartfóne baviť o dvoch displejoch. Pri oboch ide o OLED panel, pričom ten vonkajší má 6,43″ s rozlíšením 1 060 x 2 376 bodov, a ten vnútorný 7,92″ s rozlíšením 2 344 x 2 156 bodov. Obe ponúkajú obnovovaciu frekvenciu až do 120 Hz a 402 ppi. Magic V2 podporuje technológiu 3 840 Hz PWM stmavovania, ktorá minimalizuje namáhanie očí a zaisťuje príjemnejšie sledovanie obrazovky aj pri dlhšej dobe používania. Nechýba prispôsobenie obrazovky cirkadiánnemu rytmu pre lepší spánok.

Honor Magic V2
Honor Magic V2

Maximálny jas displejov je 2 500 nitov, čo zabezpečí výbornú čitateľnosť aj na priamom slnku. Asi najväčším rozdielom voči konkurencii je šírka predného displeja. Ten je širší ako majú bežné skladacie smartfóny, čo zabezpečuje jeho plnohodnotnosť. Párkrát som sa dokonca pristihol, že som za celý deň smartfón ani raz neotvoril. Po rozložení máte k dispozícii pohodlný malý tablet s osem palcovou obrazovkou, ktorú využijete na pozeranie videí, čítanie správ, prezeranie sociálnych sietí a multitasking, teda používanie viacerých aplikácií naraz.

Honor Magic V2
Honor Magic V2

Samozrejmosťou je Always on displej, ktorý dokáže vytvoriť plnohodnotné hodiny a dátumovník, a to pri položení v určitom uhle. Môžete si ho tak v práci položiť na stôl v ležatom stave a smartfón vás tak celý čas bude informovať o čase, ktorý si tak môžete lepšie odkontrolovať.

Smartfón má dva reproduktory, jeden v hornej časti a ten druhý naspodku. Majú svoju kvalitu, no určite zaostávajú napríklad za takým Honorom Magic 6 Pro. Ten však ale dostal cenu od DXOMARK za najlepší reproduktor v smartfóne, čiže latka je nastavená vysoko. Hlasitosťou sú dostačujúce, no môžete pri maximálnej hlasitosti počuť, že zvuk stráca výraznejšie svoju kvalitu.

Recenzia Honor Magic V2: Výkon a pamäť

Vnútri pracuje Snapdragon 8 Gen 2. Nie je to najnovší model čipsetu od Qualcommu, ale je stále dostatočne výkonný a určite dobre poslúži ešte niekoľko rokov. Zariadenie sa ani pri hraní hier neprehrieva, za čo vďačí najmä svojej odparovacej komore. Takisto som nepostrehol žiadne záseky ani iné obtiažnosti pri používaní. Jedine čo som postrehol bola mierne zvýšená teplota pri ultra-rýchlom nabíjaní, ale to je normálne.

Honor Magic V2
Honor Magic V2

Smartfón k nám prichádza len v jednej pamäťovej verzii, a to 16 GB RAM a 512 GB úložiska. Nemáte však možnosť si pamäť rozšíriť pomocou pamäťovej karty, čo si však myslím, že ani väčšina používateľov nevšimne. Sám som mal smartfóny, kde táto možnosť bola, no ja sám som mal problém zaplniť už 128 GB úložisko. Ak vlastníte viac zariadení značky Honor, na rýchle zdieľanie súborov, prijímanie hovorov a písanie SMS správ cez spárované zariadenie môžete dokonca využiť službu Honor Connect.

Operačný systém a odomykanie

Smartfón prichádza v balení s operačným systémom Android 13, čo je trošku škoda. Určite môžete očakávať aktualizáciu na Android 14, no tá má prísť až niekedy v júni tohto roka. Nadstavbu dostal Magic OS 7.2. Celkovo je systém spolu so zariadením prepracovaný, no určite sa nájdu nejaké nedostatky. Napríklad keď máte otvorený smartfón a sledujete sociálnu sieť Facebook, pri jeho zatvorení vám príspevok, na ktorý ste sa práve pozerali zmizne a nahradí ho aktualizovaná stránka. To zamrzí najmä ak pozeráte video so zatvoreným displejom a chcete si ho pre lepší zážitok otvoriť, no video je už nenávratne preč.

Honor používa základné metódy odomykania. Ak vám stačí jednoduché uzamykanie, môžete si zvoliť 4-ciferný kód. Ak by ste však chceli smartfón zabezpečiť ešte viac a zároveň si zjednodušiť odomykanie, pre vás je tu možnosť odomykania tvárou, ktorá pri testovaní 19-krát z 20 fungovala bez problémov. Navyše tu máte ešte čítačku odtlačkov prstov zabudovanú v bočnom vypínacom tlačidle. Tá je tiež veľmi spoľahlivá a rýchla.

Recenzia Honor Magic V2: Fotoaparáty

Keďže ide o smartfón za 1 700 €, očakávali sme od neho perfektný výkon v každej oblasti, a to platí aj pre fotografovanie. Honor stavil na kombináciu kvalitnej trojice objektívov. Hlavný 50 MP fotoaparát s clonou f/1.9 a optickou stabilizáciou obrazu dopĺňa širokouhlý fotoaparát s rovnako vysokým rozlíšením, ktorému nechýba automatické zaostrovanie.

Poslúži tak aj na kvalitné makro zábery a rovnako ako hlavný, aj širokouhlý fotoaparát dokáže nahrávať videá až v 4K rozlíšení. Bohužiaľ, obmedzenie dĺžky videa je pri 4K na 15 minút. 20 MP teleobjektív sa pýši PDAF zaostrovaním, 2,5-násobným optickým priblížením a takisto mu nechýba OIS.

Na trojicu fotoaparátov sa môžete spoľahnúť za akýchkoľvek svetelných podmienok a v kategórii smartfónov so skladacím displejom patrí aktuálne medzi najlepšie. Na selfie sa dá využiť 16 MP snímač v displeji, ale ak chcete čo najkvalitnejší záber, môžete v otvorenom stave použiť vonkajší displej ako hľadáčik a odfotiť sa zadným, kvalitnejším fotoaparátom. Ak však mám byť 100 % úprimný, nejde o fotoaparáty vlajkových lodí. Ak si chcete pozrie

Výdrž batérie a nabíjanie

Batéria v skladacích smartfónoch je kapitola sama o sebe. Ako vtesnať batériu s čo najväčšou kapacitou do tak tenkého zariadenia? Honor to vyriešil “rozpolením” batérie na dve identické časti, pričom každá má kapacitu 2 500 mAh. Dokopy tak majú 5 000 mAh, čo je akýsi dnešný štandard pre smartfóny. Pre zaujímavosť, jedna má v priemere 2,72 mm.

Honor Magic V2
Honor Magic V2

Výdrž má teda smartfón parádnu. Z mojich poznatkov vyplýva, že až tak veľmi nezáleží, ako často používate vnútorný displej, v každom prípade sa dostanete aj na 7-8 hodín aktívneho používania. Ak nepatríte k veľmi aktívnym používateľom, vydrží vám bez problémov aj 2 dni bez nabitia. Smartfón podporuje 66 W nabíjanie káblom, no bezdrôtová možnosť chýba. Nabijete ho z 0 na 100 % približne za 1,5 hodiny.

Recenzia Honor Magic V2: Konektivita

Magic V2 ponúka všetky moderné technológie, čo sa odzrkadľuje aj na jeho konektivite. Nechýba mu 5G, široká podpora navigačných satelitov, Wi-Fi 7, NFC na bezkontaktné platby ani Bluetooth 5.3. Integrovaný infraport v hornej stene poslúži na ovládanie kompatibilných domácich spotrebičov, napríklad televízora alebo klimatizácie.

Honor Magic V2
Porovnanie so Samsungom Galaxy S22 Ultra

Na určovanie polohy využíva AGPS, BeiDou, Galileo, GLONASS, GPS, takže sa nemusíte báť, že by ste sa niekde stratili. Dostal aj funkcie ako gyroskop, kompas či akcelerometer a senzor priblíženia. Čo sa týka telefonických hovorov, tie boli vo veľmi vysokej kvalite. Mal som možnosť vyskúšať si hovor aj s Honorom a aj opačný scenár a vždy som bol nadmieru spokojný.

Parametre zariadenia

Rozmery
 • Zatvorený: 156,7 x 74 x 4,7 milimetra
 • Otvorený: 156,7 x 145,4 x 9,9 milimetra
Hmotnosť
 • 231 gramov
Displeje
 • Vonkajší:
  • 6,43-palcová uhlopriečka
  • OLED
  • Rozlíšenie 2 376 x 1 060 pixelov
  • Pomer strán 20:9
 • Vnútorný:
  • 7,92-palcová uhlopriečka
  • Foldable OLED
  • Rozlíšenie 2 344 x 2 156 pixelov
  • Pomer strán 9,78:9
Čipset
 • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
Operačná pamäť
 • 16 GB
Vnútorný ukladací priestor
 • 256 GB
 • 512 GB
 • 1 TB (len edícia “Ultimate”)
Operačný systém
 • Android 13
 • MagicOS 7.2
Fotoaparáty
 • Primárny 50 MP (f/1.9) s optickou stabilizáciou obrazu
 • Ultra-širokouhlý 50 MP (f/2.0)
 • Teleobjektív 20 MP (f/2.4) s 2,5-násobným optickým priblížením a optickou stabilizáciou obrazu
Batéria a nabíjanie
 • 5 000 mAh
 • 66 W rýchle nabíjanie (HONOR SuperCharge)
Cena
 • 1 999 € (1 699 € s okamžitým bonusom)

Recenzia Honor Magic V2: Záverečné hodnotenie

Smartfón Honor Magic V2 je asi zatiaľ najzaujímavejší smartfón, ktorý som mal tu česť držať v ruke. Ide o špičkové zariadenie s dobrým výkonom, krásnym dizajnom, dlhou výdržou a hlavne plnohodnotnými displejmi. Dokážete na ňom všetko, od hrania hier s vysokými grafickými požiadavkami až po efektívnu prácu. V našom prípade aj písanie článkov či úpravu fotografií. Možno trošku cítiť, že kvalitou fotografií ešte mierne zaostáva za plnohodnotnými vlajkovými loďami, čo však bude aj jeho cenou, ktorá by bola pri týchto moduloch už takmer “nereálna”.

Ako som už spomínal, boli dni, kedy som smartfón ani neroztvoril a fungoval som bez problémov aj len s prednou obrazovkou. Tá je oproti napríklad Foldom od Samsungu oveľa lepšia a tvarovo využiteľnejšia. Vysoké hodnotenie odo mňa dostáva aj celkový dizajn a najmä jeho tenké hrany. To mohlo mať dopad na celkovú výdrž zariadenia, pretože do tak tenkého zariadenia napasovať 5 000 mAh batériu spolu s ostatným hardvérom je umenie.

Honor Magic V2
Honor Magic V2

Konštruktérom sa to však podarilo a výdrž zariadenia je fakt až takmer neuveriteľná. Často som aj pri 5 hodinách screen-on-time podarilo končiť deň s 20-30 % zostávajúcej batérie. Povedal by som, že je dokonca efektívnejšia ako tá v Magic 6 Pro. Ak teda hľadáte spoľahlivý skladací smartfón, Magic V2 vám môžem všetkými desiatimi odporučiť.

Galéria

Recenzia Honor Magic V2: Konkurencia

Najväčším konkurentom je pre Honor samozrejme Samsung. Ten tým, že už má na trhu piatu generáciu svojich skladačiek, má aj celkom slušný náskok. Nie len v predajoch ale aj v celkovom povedomí na trhoch. Samsung Galaxy Z Fold5 je však oproti Magic V2 hrubší, možno dizajnovo menej lákavý, no na druhú stranu prináša špeciálny obal so stylusom. Okrem toho však na trhu nájdeme aj skladačku od Google, konkrétne Pixel Fold. Ten má napríklad “len” 12 GB RAM, 10,8 MP teleobjektív či 4 821 mAh batériu. Poohliadnuť sa môžete aj po OnePlus Open, ktorý na fotoaparátoch spolupracoval s populárnou spoločnosťou Hasselblad.

Samsung Galaxy Z Fold5
Samsung Galaxy Z Fold5
Náš tip
Recenzia Honor Magic6 Pro: výborné fotoaparáty, kvalitný displej, skvelá výdrž
19.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+