MojAndroid

Len nedávno bol na slovenský trh oficiálne uvedený najnovší model série Honor Magic6 s prívlastkom Pro. Lacnejší variant Magic6 Lite sa u nás predáva už od januára a bližšie sme vám ho predstavili v tomto článku. Tohtoročný Magic6 Pro je rovnako ako minuloročný model zameraný nielen na dizajn a výkonný hardvér, ale aj kvalitné fotografie a videá. Toto je recenzia Honor Magic6 Pro.

Recenzia smartfónu Honor Magic6 Pro je rozdelená na niekoľko častí:

Honor Magic6 Pro
Honor Magic6 Pro | Zdroj: Lenka Ivančíková

Na testovanie máme v redakcii obidve farebné verzie, ktoré sú u nás dostupné, teda zelenú aj čiernu. V zelenej je zadná stena s jemne textúrovaným povrchom z matného materiálu, ktorý má imitovať kožu. Čierna verzia je takisto vzadu matná, takže sa nemusíte obávať častého leštenia od nečistôt či odtlačkov prstov. Je však viac šmykľavá, preto najmä pri nerovnom povrchu si dajte pozor na nečakaný pád.

Recenzia Honor Magic6 Pro: Obsah balenia

Telefón dorazil v tenkej krabičke, čo napovedalo, balenie bude chudobné. A naozaj, vnútri sa nachádzal len telefón, USB-C kábel a dokumenty. Žiadna nabíjačka ani ochranný obal, ako sme u tohto výrobcu zvyknutí. Ak si však novinku objednáte priamo z oficiálneho e-shopu honorslovensko.sk, získate nielen okamžitú 200-eurovú zľavu z ceny, ale pribalia vám ako darček i 100 W rýchlonabíjačku a originálne puzdro.  O 200 eur menej zaplatíte s kódom aj u iných predajcov, no nabíjačku a kryt má uvedené na svojom webe iba Honor.

Honor Magic6 Pro
Honor Magic6 Pro | Zdroj: Lenka Ivančíková

Recenzia Honor Magic6 Pro: Cena a dostupnosť na Slovensku

Cena je totiž jeden z hlavných faktorov, na ktoré Slováci “počujú”. A najmä pri drahých telefónoch môže byť konečná suma za telefón rozhodujúca. Odporúčaná predajná cena Honor Magic6 Pri je 1 299 eur, s kódom zaplatíte teda 1 099 eur. Nielen za tú cenu sa nad novinkou oplatí uvažovať, ak hľadáte výkonný smartfón s kvalitnou výbavou, ktorý vám poslúži niekoľko rokov.

Honor Magic6 Pro tieto parametre spĺňa. Dobrou správou je dlhá softvérová podpora, takže ani pri niekoľkoročnom používaní nebudete ochudobnení o nové funkcie Androidu. Výrobca spomína štyri roky dodávania veľkých aktualizácií systému a päť rokov bezpečnostných záplat. Slušné.

Honor Magic6 Pro
Honor Magic6 Pro | Zdroj: Lenka Ivančíková

Prvé, čo ma po vybalení z krabice prekvapilo, bola vysoká hmotnosť telefónu. Redakčná váha ukázala 226 gramov, čo je naozaj pri bežnom používaní a nosení vo vrecku cítiť. Ani hrúbkou nepatrí Magic6 Pro k najtenším smartfónom na trhu a výrazne vystupujúci ostrovček s objektívmi fotoaparátov na zadnej strane hrúbku ešte navýši.

Recenzia Honor Magic6 Pro: Konštrukcia a dizajn

Dizajnovo ide o podarený telefón, upúta už na prvý pohľadom najmä v atraktívnom zelenom odtieni. masívna zlatá obruba okolo foto zostavy aj po bokoch zariadenia dodáva elegantný vzhľad. Je jasné, že v rukách držíte prémiový smartfón. Displej je po bokoch jemne zaoblený, čo pomáha komfortnému držaniu v ruke, nikde nič netlačí. O kvalite spracovania sa ani nemusím bližšie rozpisovať. Je prvotriedna.

Honor Magic6 Pro
Honor Magic6 Pro | Zdroj: Lenka Ivančíková

Ako správnej vlajkovej lodi ani Magic6 Pro nechýba certifikácia odolnosti voči vode a prachu IP68. Zvládne tak aj ponorenie do (sladkej) vody počas 30-tich minút do hĺbky 1,5 metra. V pravej bočnej stene sa nachádza vypínač a klávesy ovládania hlasitosti, protiľahlá stena je prázdna.

V spodnej je umiestnený slot na dve nanoSIM karty, USB-C konektor a reproduktor. Druhý, ktorý vytvorí stereo reprodukciu zvuku, nájdete hore. Kvalita zvuku je veľmi dobrá, vyvážená a hlasitosť dostatočná. Aj náročnejší používateľ by mohol byť spokojný. Fanúšik ovládania domácej techniky infraportom bude mať túto možnosť, je súčasťou hornej steny.

Honor Magic6 Pro
Honor Magic6 Pro | Zdroj: Lenka Ivančíková

Odolná nie je iba konštrukcia, ale i displej. Honor nepoužil na ochranu klasické sklo Gorilla Glass, ale vlastné riešenie NanoCrystal Shield. Výrobca tvrdí, že vďaka tomu je displej 10-krát odolnejší voči pádu. Spĺňa 5-hviezdičkovú odolnosť skla podľa normy SGS.

Recenzia Honor Magic6 Pro: Displej a odomykanie

Kvalitný 6,8-palcový LTPO AMOLED displej je pýchou telefónu. Ponúka jemné rozlíšenie 1 289 x 2 800 bodov a obnovovacou frekvenciou v rozpätí 1 – 120 Hz. Maximálny jas pri bežnom používaní je 1 600 nitov, pri HDR zobrazení udáva výrobca maximum 5 000 nitov. Obrazovka je vybavená 4 320 Hz PWM stmievaním, ktoré se prejaví v režime nízkeho jasu. Nechýba cirkadiánne nočné zobrazovanie, ktoré pomôže uvoľniť oči pred spaním mäkším svetlom a zmierni únavu očí.

V oválnom otvore displeja sa ukrýva selfie fotoaparát a pomocná 3D TOF kamera, ktorý podobne ako pri iPhonoch poslúži pri skenovaní tváre pre bezpečnejšie biometrické rozpoznávanie. Funguje rýchlo a presne. Lepšie než snímač odtlačkov integrovaný do displeja. Ten je navyše umiestnený príliš nízko a po čase prestal môj palec rozpoznávať. Musela som prst znova naskenovať.

Malá kapsula v obrazovke nie je iba obyčajným úkrytom pre dva objektívy, ale podobne ako pri iPhonoch poslúži na zobrazovanie vybraných informácií a ťuknutím sa rozbalí do väčšej veľkosti, ktorá umožní ovládanie zobrazenej aplikácie. Funkcia kapsule je ale výraznejšie obmedzená. využijete ju pri hovore, prehrávaní hudby, videa na YouTube alebo spustenom časovači. Možno sa ponuka možností postupne rozšíri.

Recenzia Honor Magic6 Pro: Operačný systém

Nad operačným systémom Android 14 beží nová verzia používateľskej nadstavby Magic OS 8.0, ktorá v Honore Magic6 Pro prináša aj ďalšie vylepšenia. Napríklad Vzdušné gestá, kedy rozpoznaním vašej ruky a vykonaním konkrétneho gesta môžete bez dotyku posúvať text na obrazovke hore a dole, a pri prezeraní fotiek v galérii alebo čítaní elektronických kníh vzdušným gestom posúvate obsah doprava alebo doľava. Gesto funguje aj na zhotovenie screenshotu.

Predný fotoaparát a 3D TOF kamera poslúži nielen na zabezpečenie obsahu telefónu, ale aj na rozsvietenie obrazovky, ak je zapnutá funkcia Always On alebo Pohotovostný režim. Ten sa zobrazí po povolení funkcie, ak je telefón položený v režime na šírku. Vtedy sa cez celý displej zobrazí čas a dátum, prípadne aj predpoveď počasia. na výber je viacero možností zobrazenia a prepínate medzi nimi posúvaním prstom hore a dole po obrazovke.

Honor Magic6 Pro
Honor Magic6 Pro – Pohotovostný režim | Zdroj: Lenka Ivančíková

 

Štandardný Always on displej si môžete naplánovať, teda nastavíte si začiatok a koniec jeho zobrazenia počas dňa, prípadne ho necháte zapnutý celý deň alebo sa zobrazí len po ťuknutí, prípadne ho vyvolá spomínaný pohľad na obrazovku.

Medzi zaujímavé novinky systému MagicOS 8.0 patrí Magický text, ktorým extrahujete text z obrázku a následne ho skopírujete alebo presuniete na ďalšiu obrazovku. Ťuknutím a podržaním textu na obrazovke zasa aktivujete Magický portál. To umožní s vybraným textom ďalej pracovať, presúvať ho medzi aplikáciami. Napríklad si nejaký zaujímavý text jedným ťahom presuniete z webového prehliadača do poznámkového bloku.

Recenzia Honor Magic6 Pro: Výkon a pamäť

Ako správna vlajková loď aj Honor Magic6 Pro prináša výkonný hardvér, ktorý vám bude stačiť aj na niekoľko rokov a telefón zvládne aj graficky náročné hry. Základom je známy čipset Snapdragon 8 Gen 3 doplnený 12 GB operačnou pamäťou. V prípade potreby a vysokej záťaže si systém vie rozšíriť kapacitu RAM o ďalších 8 GB. Interný 512 GB priestor si microSD kartami nerozšírite, no predpokladám, že väčšine bežných používateľov to bude stačiť. Počas používania som sa nestretla so žiadnym nadmerným zahrievaním, a to ani pri dlhšom navigovaní alebo používaní fotoaparátu.

Honor Magic6 Pro
Honor Magic6 Pro

Recenzia Honor Magic6 Pro: Fotoaparáty

Ten som si Magic6 Pro naozaj užívala. Zostava troch zadných fotoaparátov nesklamala a poslúžila za akýchkoľvek podmienok a so širokým rozpätím ohniskovej vzdialenosti. Problémom tak nie sú širokouhlé zábery, makro snímky a veľkým lákadlom je periskopický teleobjektív, pri ktorom výrobca spomína 180 MP obrazový senzor a až 100-násobné digitálne priblíženie.

Zvládne 2,5x optický zoom, no ani 5x zoom nestráca na kvalite. Relatívne veľmi dobre použiteľné je i 20-násobné digitálne priblíženie a ak si chcete výrazne priblížiť vzdialený objekt, aby ste sa napríklad pozreli nejaký detail alebo nápis, problémom nebude ani 50x zoom. Pri maximálnom 100-násobnom priblížení už dostanete “olejomaľbu” s výrazným šumom a ide skôr iba o marketingové číslo než použiteľnú funkciu.

Hlavný fotoaparát s 50 MP rozlíšením a 1/1,3″ snímačom zvláda svoju prácu na výbornú. Ponúka široký dynamický rozsah, ostré detaily aj verné farby. V zlom svetle si berie na pomoc nočný režim, ktorý aj v automatike tvorí veľmi pekné snímky bez zbytočného presvetlenia. Nemám rada, ak nočná fotografia stratí agresívnym zosvetlením čaro noci.

Honor Magic6 Pro
Honor Magic6 Pro | Zdroj: Lenka Ivančíková

V Pro režime si môžete nastaviť hodnoty snímania podľa vlastných preferencií a dokonca máte na výber, či použijete clonové číslo f/1.4 alebo f/2.0. Nedá sa medzi nimi plynule prechádzať ako pri konkurenčnom Xiaomi 14 Ultra, ale iba napevno zvoliť jedno alebo druhé číslo.

Zahanbiť sa nedá ani širokouhlý fotoaparát so 122° uhlom záberu, ktorý takisto disponuje 50 MP rozlíšením a vďaka automatickému zaostrovaniu dobre poslúži na makro snímky. Pri horšom svetle však už v rohoch vidno tmavé miesta a občas sa objavuje šum. Celkovo som s ním ale bola spokojná. Dynamický rozsah a vernosť farieb je pri širokouhlom objektíve dobrá. Predná selfie kamera je za denného svetla veľmi dobre použiteľná, s ubúdajúcim svetlom pribúda digitálny šum a stráca sa ostrosť.

Ukážkové fotografie:

Jedno, čo ma už roky hnevá, je tvrdohlavosť Honoru a Huawei pri nastavení pomeru strán fotografií. Pomer 16:9 k dispozícii nie je. Aj keď pri konkurenčných smartfónoch ide zvyčajne iba o orezaný obraz z pôvodného formátu 4:3, stále je veľa situácií, kedy snímky 16:9 vyzerajú aj sa lepšie na obrazovke prezerajú, než fotografie s pomerom strán 4:3.

Pri nahrávaní videa oceníte optickú stabilizáciu obrazu. Maximom je 4K rozlíšenie so 60 snímkami za sekundu. Ak vás zaujíma, ako fotí Honor Magic6 Pro, v tomto článku nájdete ďalšie množstvo skúšobných fotografií nasnímaných v rôznych situáciách a pri využití všetkých kamier.

Recenzia Honor Magic6 Pro: Výdrž batérie a nabíjanie

Na koniec sa dostávam k pre niekoho dôležitému parametru pri výbere smartfónu, a tým je výdrž batérie na jedno nabitie. Tu môžem Magic6 Pro pochváliť. Aj pri náročnejšom používaní, kedy som s ním v Barcelone počas MWC veľa fotografovala, nechala sa navigovať po uliciach, sledovala sociálne siete, čítala na ňom správy a odpovedala na e-maily, ma sprevádzal celý deň bez nutnosti hľadať nabíjačku.

Honor Magic6 Pro
Honor Magic6 Pro

Honor použil 2. generáciu kremíkovo-uhlíkovej batérie s kapacitou 5 600 mAh. Akumulátor je vybavený vstavaným čipom Honor E1 Power Enhanced a systémom inteligentného riadenia spotreby. To by podľa slov výrobcu malo zlepšiť výkonnosť batérie v chladnom prostredí. V čase testovania na Slovensku žiadne mrazy neboli, takže osobné skúsenosti nemám.

Honor Magic6 Pro disponuje 88 W káblovým a 66 W bezdrôtovým nabíjaním. Keďže v balení žiadna nabíjačka nebola, použila som na nabíjanie svoju 66 W SuperCharge od Huawei. Nabitie z nuly do 100 % trvalo približne trištvrte hodiny. Na vyskúšanie rýchlosti bezdrôtového nabíjania by som musela mať kompatibilnú nabíjačku, tú nemám. Necbýba reverzné bezdrôtové dobíjanie, takže telefón môžete použiť aj na dobíjanie ďalších zariadení, ako je druhý smartfón, inteligentné hodinky alebo Bluetooth slúchadlá.

Honor Magic6 Pro
Honor Magic6 Pro

Recenzia Honor Magic6 Pro: Záverečné hodnotenie

Honor Magic6 Pro je poctivá vlajková loď, ktorej nechýba nič dôležité. Konštrukcia z kvalitných materiálov získala certifikáciu IP68, kvalitný displej ponúka zvýšenú ochranu očí a pripraví váš organizmus na nočný odpočinok, a spoľahnúť sa môžete na kvalitné fotoaparáty, medzi ktorými vyniká periskopický teleobjektív s vysokým rozlíšením a OIS. Bonusom je veľmi slušná výdrž batérie na jedno nabitie a rýchle káblové i bezdrôtové nabíjanie. Výčitku môžeme mať k chudobnému baleniu, takže rýchlonabíjačku si musíte dokúpiť.

Výhody:

  •  kvalitná konštrukcia s IP68
  • výkonný hardvér
  • jemný displej so zvýšenou ochranou očí
  • výborné fotoaparáty s OIS
  • veľmi slušná výdrž batérie
  • hlasné stereo reproduktory
  • rýchle bezdrôtové nabíjanie
  • Pohotovostný režim
  • šikovný a svižný systém s množstvom funkcií
  • bezpečnejšie 3D skenovanie tváre

Nevýhody:

  • chudobné balenie
  • vysoká hmotnosť
  • širokouhlý fotoaparát má občas pri zhoršenom svetle medzery

Záverečné hodnotenie 2: Pohľad kolegu

Rovnako ako Lenka som mal aj ja (Filip) možnosť pár dní si Magic6 Pro vyskúšať na vlastnej koži. Ako svoj hlavný smartfón som ho používal najmä v Barcelone, kde ho spoločnosť aj oficiálne pred MWC predstavila. Nechcem sa veľmi rozpisovať, lebo by som len opakoval to, čo už viete od Lenky. Ak by bolo niečo, čo by som chcel vyzdvihnúť, bol by to teleobjektív. Ten dostal 180 MP rozlíšenie a jeho kvalita je naozaj výborná, minimálne pri tvorbe videí. Je cítiť, že je dokonca lepší ako hlavný snímač, čo som ešte pri smartfóne asi ani nezažil.

Vypichnúť v negatívnom slova zmysle však musím neexistujúcu možnosť nahrávať v pomere strán 16:9. V dnešnej dobe sociálnych sietí, kde 16:9 je absolútny základ veľmi nechápem, prečo ho Honor nedodal do svojej vlajkovej lode a vy si tak musíte vybrať buď 4:3 alebo “na celú obrazovku” a neskôr tieto zábery vyrezávať/editovať. Inak však ide o veľmi dobrý smartfón, pri ktorom som okrem miernych problémov so snímačom odtlačkov prstov bol nadmieru spokojný. Potešila najmä dlhá výdrž, či pohotovostný režim pri položení na šírku, čo dokáže zvýšiť efektivitu práce.

Parametre Honor Magic6 Pro

Rozmery
  • 163 x 76 x 8,9 mm
Hmotnosť
  • 226 gramov (overené)
Displej
  • 6,8-palcová uhlopriečka
  • OLED LTPO
  • 1 280 x 2 800 pixelov
  • 455 ppi
  • maximálny jas 5 000 nitov
  • Pomer strán 19,7:9
  • 1 – 120 Hz obnovovacia frekvencia
  • 4 320Hz PWM stmievanie
Čipset
  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, (4 nm)
Operačná pamäť
  • 12 GB
Interné úložisko
  • 512 GB
Operačný systém
  • Android 14
  • MagicOS 8.0
Fotoaparáty
  • 50 MP hlavný (f/1.4, f/2.0) s optickou stabilizáciou obrazu, video 4K (60 fps)
  • 50 MP širokouhlý (f/2.0) so 122° uhlom záberu, makro od 2,5 cm
  • 180 MP teleobjektív (f/2.6), 2.5-násobný optický zoom, 100x digitálny zoom, OIS
  • 50 MP predný (f/2.0), video 4K (30 fps), AF
  • 3D TOF kamera
Batéria a nabíjanie
  • 5 600 mAh
  • 80 W drôtové nabíjanie
  • 66 W bezdrôtové nabíjanie
  • reverzné dobíjanie
Ostatné 5G, NFC, infraport, IP68, stereo reproduktory, USB-C
Cena
  •  1 299 €

Konkurencia

Konkurenciou pre Honor Magic6 Pro je napríklad aktuálne vlajková loď pôvodnej materskej firmy Huawei P60 Pro. Ponúka špičkové fotoaparáty s výborným teleobjektívom, nevýhodou sú chýbajúce Google služby.

Huawei P60 Pro
Huawei P60 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Spomenúť musím aj Samsung Galaxy S24 Ultra, ide o výkonný model, to najlepšie z tohtoročnej série S24 a navyše nájdete v útrobách vložené dotykové pero S Pen, na ktoré keď si zvyknete, u konkurencie vám bude chýbať.

samsung s24 ultra
Samsung Galaxy S24 Ultra

Až príde na náš trh novinka Xiaomi 14 Ultra, bude pre Magic6 Pro vážnym konkurentom. Prinesie ešte pokročilejšie možnosti fotoaparátu.

Xiaomi 14 Ultra
Xiaomi 14 Ultra
Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy S24: Pravá vlajková loď v kompaktnom tele

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+