MojAndroid

Spoločnosť Google prináša s marcovou aktualizáciou nie len novinku pre Pixel smartfóny ale aj pre smart hodinky s operačným systémom Wear OS. Konkrétne ide o aktualizáciu pre Mapy Google, ktorá používateľom zjednoduší orientáciu v teréne a neznámom prostredí. Bližšie informácie o novinke prináša portál PhoneArena.

Novinka, ktorá vám umožní plánovať transport priamo z vašej ruky

Aplikácia Mapy Google dostane nové vylepšenie. Konkrétne by sa mohli používatelia smart hodiniek s Wear OS systémom tešiť na novú funkciu. Ide o aktualizáciu, ktorá prináša informácie o verejnej doprave priamo do Máp Google. Týka sa to hlavne autobusovej dopravy, vlakov a dokonca aj lodnej dopravy. Po novom teda dokážete svoju trasu naplánovať priamo z vašej ruky.

Novinka funguje na hodinkách v podstate rovnako ako na vašom smartfóne. Po zadaní adresy alebo miesta, ku ktorému sa potrebujete dostať sa vám v aplikácii Mapy Google zobrazia aj spôsoby verejnej dopravy. Nájdete tam napríklad kedy vám ide najbližší autobus, vlak alebo dokonca trajekt.

Mapy Google novinka | Zdroj: PhoneArena.com
Mapy Google novinka | Zdroj: PhoneArena.com

V poslednej dobe dostal operačný systém Wear OS viac vylepšení, medzi ktoré patrí napríklad nový dizajn obrazovky, ktorá sa zobrazí počas tréningového režimu už aj pre prvú generáciu Pixel Watch. Taktiež sa používatelia Pixel Watch môžu tešiť aj na automatickú detekciu cvičenia, ktorá bola doteraz dostupná iba pre druhú generáciu.

Aké zariadenia aktualizáciu dostanú?

Pôvodne bola táto funkcia predstavená iba pre Pixel Watch a to, či bude dostupná aj pre iné hodinky disponujúce operačným systémom Wear OS je zatiaľ otázne. Ale keďže ide o funkciu viazanú na konkrétnu aplikáciu a nie na operačný systém, predpokladá sa, že ju dostanú všetky zariadenia, ktoré aplikáciu podporujú.

Ak používate smart hodinky, ktoré disponujú operačným systémom Wear OS a používate aplikáciu Mapy Google, určite skúste nahliadnuť do obchodu Play. Tam zistíte, či je aktualizácia dostupná pre aplikáciu aj vo vašom zariadení.

Náš tip
Umelá inteligencia nemusí byť len strašiakom. V Indii pomáha s odhaľovaním chorôb

20.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+