MojAndroid

Nájdenie strateného alebo odcudzeného Android smartfónu umožňujú viaceré aplikácie a aj vstavaná funkcia v systéme od spoločnosti Google. Je však nutné, aby bol smartfón zapnutý a pripojený k sieti. Podľa portálu GizmoChina budúca generácia systému Android 15 rozšíri možnosť hľadania smartfónu aj o situáciu, keď je zariadenie vypnuté.

Nové API bude vyžadovať potrebný hardvér

Funkcia Nájsť moje zariadenie od Googlu má svoje obmedzenia, a to najmä v prípadoch, keď zariadenie nie je pripojené k sieti. Väčšinou sa tak deje, keď je vypnuté. S Androidom 15 sa Google snaží tento problém vyriešiť zavedením nového API s označením Powered Off Finding.

Android 15
Vyhľadanie smartfónu aj pri vypnutom smartfóne | Zdroj: GizmoChina.com

Táto funkcia by mala pomôcť pri lokalizácii vypnutých zariadení tak, že ukladá vopred vypočítané Bluetooth “majáky” do pamäte ovládača Bluetooth. Ide o technológiu Bluetooth Finder HAL (Hardware Abstraction Layer). Aby však zariadenie napájalo ovládač aj vtedy, keď je telefón úplne vypnutý, je potrebný špeciálny hardvér s malou rezervou batérie.

recenzia Google Pixel 8 Pro
Google Pixel 8 Pro by novú funkciu mal dostať v aktualizácii na Android 15

Táto funkcia by mohla debutovať s predstavením smartfónu Google Pixel 9 a séria Pixel 8 by ju mohla dostať po aktualizácii na Android 15. Staršie zariadenia, ako napríklad Pixel Fold, Pixel 7 a Pixel 6, by však túto funkciu už nemuseli dostať, pokiaľ im chýba potrebný hardvér. Viac o funkcii sa pravdepodobne dozvieme na pripravovanej konferencii Google I/O 2024.

Náš tip
Nothing chystá prekvapenie. Pýta sa, prečo to iné spoločnosti ešte neurobili
19.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+