MojAndroid

Google vyvíja funkciu v systéme Android, ktorá umožní používateľom vybrať si predvolenú aplikáciu na zaznamenávanie poznámok. Táto aktualizácia zahrnie aj možnosť pridania skratky na písanie poznámok priamo z uzamknutej obrazovky, a to aj pomocou stylusu. Google Keep sa tiež aktualizuje, aby podporoval túto novinku, čím sa stane možnou voľbou pre predvolené zaznamenávanie poznámok z uzamknutej obrazovky, informuje SamMobile.

Zmeny, ktoré nastali, naznačujú, že Google Keep bude čoskoro umožňovať písanie poznámok z uzamknutej obrazovky, ako to ukázala aktualizácia na verziu 5.24. Tu sa objavuje oznam “bude čoskoro dostupná”. Toto rozšírenie funkcionality predstavuje významné zlepšenie pre tých, ktorí často potrebujú rýchlo zaznamenať myšlienky alebo úlohy.

Mohlo by vás zaujímať:

Zaujímavé je, že podobnú funkciu už dlhšie ponúkajú smartfóny Samsung Galaxy Note a Galaxy  Ultra, pre ktoré Samsung vyvinul špeciálny systém. S príchodom tejto funkcie v Androide bude možné používať centralizované API, čo otvára dvere pre vývojárov a výrobcov smartfónov, aby priniesli podobné možnosti ako Samsung. Tým sa zjednoduší a zefektívni zaznamenávanie poznámok.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Písanie poznámok na zamknutej obrazovke ponúka aj Samsung Galaxy S24 Ultra

Zlepšenie používateľského zážitku aj zefektívnenie práce

Tento krok od Google poukazuje na rozširovanie možností interakcie s mobilnými zariadeniami, čím sa otvára priestor pre efektívnejšie využívanie technológií v každodennom živote. Integrácia Google Keep do tohto systému prináša spoľahlivú možnosť pre zaznamenávanie poznámok, čo zvýši používateľský komfort a produktivitu.

Náš tip
4ka: lídrami v predaji smartfónov sú Apple a Xiaomi
18.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+