MojAndroid

Spoločnosť Google s príchodom umelej inteligencie Gemini, ktorá je dostupná na webovom prehliadači predstavila aj jej mobilnú verziu Gemini Nano. Majitelia smartfónov Google Pixel 8 Pro majú už dlhšiu dobu prístup k funkciám umelej inteligencie, no používatelia klasického modelu Pixel 8 ešte stále čakajú na jej príchod. Podľa informácií z portálu AndroidAuthority spoločnosť definitívne oznámila, že modely Pixel 8 vôbec nedostanú mobilnú verziu AI systému.

Google Pixel 8 nedostane systém s umelou inteligenciou

Americká spoločnosť 7. marca publikovala novú epizódu #TheAndroidShow, v ktorej sa vyjadrila ku viacerým udalostiam. Okrem nedávneho eventu MWC a ohlásenia predpokladaného príchodu nového operačného systému Android 15, bola prediskutovaná aj dostupnosť Gemini Nano na niektoré modely smartfónov.

Google Pixel 8 Pro
Google Pixel 8 Pro

Zamestnanec Terence Zhang vo svojom vyjadrení uviedol, že systém s umelou inteligenciou nebude vôbec dostupný na modeloch Google Pixel 8. Dôvodom sú podľa jeho slov nedostatočne výkonné hardvérové súčiastky. V správe bohužiaľ neposkytol žiadne bližšie informácie ohľadom konkrétnych súčiastok, ktoré bránia pridaniu umelej inteligencie na tieto modely.

Aj napriek tomu, že na tento konkrétny model bohužiaľ nebude Gemini Nano dostupné, spoločnosť stále pracuje na vývoji a optimalizovaní systému. Tým sa Google snaží prispôsobiť umelú inteligenciu tak, aby ju bolo možné zverejniť pre čo najviac modelov smartfónov.

recenzia Google Pixel 8 Pro

Podľa informácií zo zdroja však bude systém dostupný len na vlajkové lode a smartfóny vyššej triedy. Veľké pokroky v oblasti umelej inteligencie by mohli s postupom času dorásť až do takej miery, že Gemini Nano bude sprístupnené pre všetky zariadenia s operačným systémom Android.

Náš tip
Skladací Xiaomi Mix Fold 3 sa objavil na globálnej stránke. Príde aj na Slovensko?

11.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+