MojAndroid

Nový mesiac, nová aktualizácia. Ako informuje portál AndroidCentral, zariadenia Pixel od spoločnosti Google sa dočkajú novej aktualizácie. Pravidelná mesačná aktualizácia pre marec bola predstavená na začiatku tohto týždňa. Aké novinky prináša a kedy sa na ňu môžete tešiť?

Novinka pre Pixel zariadenia by mala priniesť novinky v podobe opravených funkcií a chýb. Jednou z nich je napríklad vylepšenie biometrických funkcií, vrátane senzoru odtlačkov prsta. Vylepšená by mala byť aj funkčnosť odomykania pomocou tváre. Nesmieme zabudnúť ani na opravu náhodne tmavej domovskej obrazovky alebo stmavenie tapety po odomknutí.

Čo všetko aktualizácia prinesie?

Aktualizácia by mala tiež priniesť lepšiu stabilitu Wi-Fi pripojenia, ktoré občas javilo problémy. Niektorí používatelia sa dokonca sťažovali aj na problémy s hlasovým asistentom, ktorý často nereagoval na zadané príkazy. Samozrejme aktualizácia prinesie aj iné zmeny a opravené funkcie, ktoré nájdete na blogu spoločnosti Google.

recenzia Google Pixel 8 Pro
Google Pixel 8 Pro | Zdroj: Redakcia

Používatelia Pixel zariadení s operačným systémom Android 14 môžu aktualizáciu na svojom smartfóne očakávať už počas tohto a nasledujúceho týždňa. Aktualizácia bude dostupná pre všetky Pixel smartfóny od modelov Pixel 5a a Pixel 5G až po Pixel 8 Pro. Aktualizovanie sa týka aj modelov Fold a Tablet. Nový update nesie názov AP1A.240305.019.A1 a jeho sprístupňovanie bude prebiehať postupne vo viacerých fázach.

Aktualizuje aj konkurencia

Spoločnosť Xiaomi postupne rozširuje dostupnosť nového operačného systému HyperOS na ďalšie zariadenia. Medzi tie, ktoré ho dostanú patrí aj séria Redmi Note, a tiež aj Xiaomi a Redmi Pad. Aktualizuje aj spoločnosť Samsung, ktorá pre svoje minuloročné vlajkové lode Galaxy S23 prináša aktualizáciu One UI 6.1. Prostredníctvom nej im zabezpečí možnosť skúsiť AI funkcie, ktoré však budú neskôr spoplatnené.

Náš tip
Recenzia Redmi Note 13 Pro 5G: Podstatné vylepšienia bez zvyšovania ceny
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+