MojAndroid

Google Chrome je oficiálne najpoužívanejším prehliadačom na svete, pričom za všetku svoju slávu vďačí najmä samotnému Google. Ten existoval ako prvý a primárne išlo o internetový vyhľadávač. Teraz spolu obidve funkcie spolupracujú tak, aby používatelia nemali potrebu siahať po iných prehliadačoch. Aj vďaka tomu teraz prichádzajú 3 nové funkcie, ktoré ho ešte vylepšia, informuje AndroidAuthority.

Cieľom je zefektívniť vyhľadávanie

Určite viete, že keď niečo začnete písať do Google, automaticky sa vám začínajú zobrazovať možnosti automatického doplnenia textu. Napríklad keď napíšete “zberné sur”, tak automaticky systém vie pochopiť, že chcete vyhľadať zberné suroviny a túto možnosť vám ponúkne. Teraz však prichádza možnosť zobrazenia toho, čo vyhľadávajú ostatní.

google
Vyhľadávanie | Zdroj: Google

Tieto vyhľadávania sa zobrazia pod “People also search for” alebo u nás pod “Ľudia tiež hľadajú”. Google ako príklad uvádza, že keď používateľ zadá napríklad “Japchae”, čo je kórejské jedlo, softvér mu automaticky zobrazí návrhy podobných kórejských jedál. Pomôcť to má k objaveniu nových možností či informácií.

Jednoduchšie nákupy aj prístup so slabým internetom

Ďalšia funkcia uľahčí naše nákupy. Namiesto zobrazovania obrázkov pre návrhy vyhľadávania v paneli s adresou, ktoré zodpovedali konkrétnemu produktu, Google tvrdí, že mobilná verzia teraz zobrazí relevantné obrázky pre širšie kategórie vyhľadávania. Takéto obrázky sa podobajú na váš dopyt, no nie vždy musia byť naň obmedzené. Pomáhajú najmä pri vizualizácii ich zámeru.

chrome inkognito
Novinka funguje aj v režime inkognito | Zdroj: Filip Spevár

Posledná tretia funkcia má za úlohu vyhľadať potrebné informácie aj pri obmedzenom prístupe k internetu. Teraz môžu rovnako aj majitelia zariadení s Androidom či iOS dostávať návrhy vyhľadávania so slabým internetom. Rovnako má fungovať aj pri prehliadaní v režime Inkognito. Doteraz ste pri slabom internete nedostávali návrhy podobných vyhľadávaní, čo bolo dosť obmedzujúce, no to sa teraz zmení.

Náš tip
Prichádza mobilná verzia populárnej hry Call of Duty: Warzone

1.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+