MojAndroid

V poslednom čase sa umelá inteligencia dostáva čoraz viac do popredia. Mnoho spoločností a taktiež aj platforiem ju postupne pridáva do svojej ponuky. Či už je to v oblasti smartfónov, ako sme mohli vidieť pri predstavení najnovšej série Samsung Galaxy S24 alebo na rôznych platformách. Portál AndroidPolice prináša informáciu o tom, že aj spoločnosť Google chystá novú funkciu práve v súvislosti s umelou inteligenciou.

Google už s umelou inteligenciu skúsenosť má

Nedávno Google predstavil niekoľko funkcií, ktoré umožňujú používateľom využívať umelú inteligenciu v prehliadači Google Chrome. Patrí tu napríklad automatické organizovanie otvorených kariet alebo vygenerovanie si vlastného pozadia. Momentálne spúšťa Google v USA novinku v podobe asistenta písania.

Asistent písania | Zdroj: AndroidPolice
Asistent písania | Zdroj: AndroidPolice

Táto novinka je súčasťou najnovšej verzie prehliadača, ktorá by sa mala v najbližšej dobe objaviť na viacerých zariadeniach. Zatiaľ je však dostupná iba v USA v anglickom jazyku. Fungovať bude s asistenciou Gemini, čo je umelá inteligencia spoločnosti Google.

Ako bude novinka fungovať?

Už z názvu funkcie “Help me write” je možné vyčítať, že pôjde o pomocníka, ktorý slúži na pomoc s písaním. Jeho podstatou je pomôcť používateľom začať písať text alebo ho už napísaný vylepšiť alebo opraviť. Pomocou tejto funkcie vám Google zjednoduší napríklad hodnotenie reštaurácie, zverejnenie inzerátu alebo ponúka aj rôzne iné možnosti.

Asistent písania | Zdroj: AndroidPolice
Asistent písania | Zdroj: AndroidPolice

Spoločnosť ako príklad uviedla predaj páru bežeckých topánok. Funkcia automaticky uprednostní určité vlastnosti produktu, ktorý sa chystáte predať a týmto sa váš inzerát stane pre kupujúcich príťažlivejší. Avšak práve táto novinka môže predstavovať výhodu aj pre podvodníkov, ktorý za pomoci asistenta dokážu vytvoriť viac uveriteľnejšie inzeráty a ponuky.

Asistent písania | Zdroj: AndroidPolice
Asistent písania | Zdroj: AndroidPolice

Novinku si dokážete po jej príchode do vášho zariadenia zapnúť v nastaveniach prehliadača Chrome. Nájdete ju v časti umelej inteligencie kde sa už teraz nachádza aj spomínané automatické organizovanie otvorených kariet. Po zapnutí týchto funkcií však bude nutné Chrome znovu otvoriť na to aby začali fungovať.

Funkcia “Help me write” by mala byť zatiaľ dostupná iba pre počítačovú verziu prehliadača no na smartfónoch by ju z časti mohol nahradiť nástroj na korektúru, ktorý ponúka klávesnica Google. Je teda zatiaľ otázkou času ako dobre bude nová funkcia po jej príchode fungovať.

Náš tip
Používate aplikáciu Windows Fotografie? Prichádza totiž veľká AI aktualizácia

23.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+