MojAndroid

Microsoft patrí k jedným z najpoprednejších spoločností, pokiaľ ide o vývoj umelej inteligencie (AI). V operačnom systéme pre počítače, Windows 11, sa nachádza aplikácia na prezeranie fotografií, pomenovaná jednoducho ako “Fotografie”. Do nej prichádza funkcia využívajúca AI. Ako bude môcť z novinky profitovať používateľ? Téme sa venovala stránka XDA-Developers.

Windows 11 ponúka schopnú aplikáciu na úpravu fotografií

Novopridaná funkcionalita umožňuje používateľovi odstraňovať z fotografií objekty. Ide teda o AI prvok, ktorý poznáme už z niektorých ďalších počítačových programov alebo mobilných aplikácií. Okrem vyrezávania drobných nežiadúcich objektov z fotografie si má program Windows Fotografie poradiť aj s odstraňovaním väčších vecí z obrázku. Výsledky údajne vyzerajú celkom realisticky.

Windows 11 aplikácia fotografie AI vymazanie objektov
AI vymazanie objektov na fotografií pribudne do aplikácie Fotografie vo Windowse 11 | Zdroj: XDA-Developers.com

Vstavaná aplikácia na zobrazovanie a prehliadanie fotografií v operačnom systéme Windows 11 dostala v poslednej dobe veľmi veľa vylepšení. Menej nároční používateľa môžu pomocou vstavaných funkcií upraviť fotografie podľa svojich predstáv a nepotrebujú na to ani ďalší pokročilý, platený softvér.

Za zmienku stojí možnosť rozmazania pozadia alebo úplného odstránenia pozadia za objektom na fotografii. Generatívne odstraňovanie nežiadúcich objektov z obrázkov môžu testovať používatelia zapojení v programe Windows Insider. Veríme, že onedlho sa novinka dostane aj k používateľom na stabilných zostavách systému. Pribudnúť by mala vo verzii 2024.11020.21001.0, ktorá bude vydaná klasicky cez Microsoft Store.

Náš tip
Ktorý výrobca v poslednom období predáva najviac smartfónov?
23.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+