MojAndroid

Dlho očakávaná mobilná verzia Call of Duty: Warzone sa konečne dostane na trh 21. marca 2024, ako informuje portál Gizmochina. Po období testovania s obmedzeným počtom hráčov a získavania spätnej väzby je teraz hra pripravená pre širšie publikum. S viac ako 50 miliónmi pred registrovaných hráčov je jasné, že si táto mobilná verzia zaslúži pozornosť globálnej komunity.

Pri spustení bude hra ponúkať dve hlavné mapy a to Verdansk a Rebirth Island. Verdansk predstavuje rozsiahly battle-royale pre až 120 hráčov. Na tejto mape sa nachádza aj ikonický Verdansk Gulag, kde sa hráči po smrti môžu pokúsiť o vrátenie naspať do hry.

Rebirth Island je naopak kompaktná mapa pre 48 hráčov. Okrem týchto dvoch hlavných bude hra ponúkať aj rôzne iné mapy a režimy vrátane obľúbených máp ako Shipment a Shoot House. Táto rozmanitosť umožní každému hráčovi si vybrať herný režim podľa jeho vlastných preferencií.

Nová kompatibilita medzi jednotlivými platformami

Jednou z revolučných vlastností Warzone Mobile je jej zdieľanie progresu s Modern Warfare III a Warzone. To znamená, že hráči môžu pokračovať v hre bez straty progresu na rôznych zariadeniach, či už sa jedná o mobilný telefón, konzolu alebo PC. Tento aspekt výrazne rozširuje Call of Duty ekosystém a umožňuje hráčom zdieľať skúsenosti a úrovne zbraní naprieč rôznymi platformami. Pre tých, ktorí sa predregistrovali, je pripravená špeciálna odmena v podobe exkluzívnych návrhov zbraní a postáv. Je to poďakovanie vývojárov za ich predchádzajúcu podporu.

Warzone Mobile sa zameriava na to, aby ponúkol hráčom možnosť prispôsobiť si hru svojmu štýlu. S prispôsobiteľnými ovládacími prvkami a nastaveniami je hra prístupnejšia ako kedykoľvek predtým. Okrem toho boli implementované aj sociálne funkcie, ako zdieľané zoznamy priateľov a chatové kanály. Umožní to hráčom ľahko komunikovať so svojimi priateľmi a udržiavať kontakt dokonca aj počas hry.

Call of Duty: Warzone si už teraz môžete stiahnuť aj na váš smartfón

22.3.2024

Mobilná verzia legendárnej battle royal strieľačky je už od 21. marca 2024 dostupná na platforme Google Play. Keďže aktuálne v redakcii testujeme aj super výkonný smartfón Asus ROG Phone 8 Pro, hneď v deň vydania sme si hru vyskúšali na vlastnej koži. Pocity z testovania smartfónu a hier si onedlho budete môcť prečítať v našej recenzii.

COD Warzone - Hlavé menu
COD Warzone – Hlavé menu

Pred nainštalovaním hry si určite skontrolujte kapacitu úložného priestoru. Po spustení sťahovania cez platformu Google Play sa vám automaticky začne sťahovať základná časť hry, ktorá vám zaberie približne 1,5 GB úložného priestoru. Ak si však budete chcieť zahrať, po otvorení aplikácie sa vám spustí ďalšie sťahovanie 5 GB balíčka, v ktorom sú zahrnuté zbrane, mapy a všetky ostatné doplnky.

COD Warzone - Animácia
COD Warzone – Animácia počas načítavania hry

Celá hra vám teda zaplní približne 7 GB úložného priestoru. Aj napriek veľkosti súborov to však určite stojí za to. Podľa systémových požiadaviek, ktoré sú zverejnené na internete, by mala hra fungovať aj na smartfónoch strednej triedy. Ak ste milovníkom mobilných hier, napíšte nám svoje skúsenosti s novinkou COD Warzone dole do komentárov pod tento článok.

Náš tip
Populárna HAKA končí. Krádeže tak ostávajú už len v rukách polície
22.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+