MojAndroid

Len nedávno sme vás informovali, že populárna facebooková skupina HAKA ku koncu roka skončí svoje pôsobenie. Vyjadril sa tak samotný majiteľ skupiny, ktorý z viacerých dôvodov už nestíhal riadiť jej fungovanie. Prvá z troch skupín prešla na iného majiteľa, jedna skončila úplne len nedávno a ďalšiu mal rovnaký osud čakať na konci tohto roka.

Podľa najnovších informácií sa tak však pravdepodobne nestane. Členovia skupiny sa totiž rozhodli, že podporia tento projekt vlastnou iniciatívou a z vlastného vrecka a na transparentný účet HAKA pošlú symbolické sumy. Skupina má takmer 300-tisíc používateľov, pričom až 1 554 z nich prispelo. Do včera sa na účte nachádzalo už takmer 17 575 €, ktoré určite pomôžu skupine a jej zakladateľom v ďalšom fungovaní.

Obaja máme svoje roboty a príjem takže nepôjde o vysoké čiastky. Pointou bolo aby sme nemuseli riešiť ďalšiu prácu aby sme súkromne prežili. Ako som písal, nejde o to, aby sme tu zarábali neviem koľko, ale iba o prežitie v súkromnom živote. Reálne nebola možnosť iná, buď HAKA odovzdať ďalšej strane a nájsť si ďalšiu robotu ako každý iný alebo to nejako vyriešiť a môcť sa ďalej venovať HAKA na 100%. Som rád že s riešením ste prišli vy členovia skupiny HAKA touto podporou.

Štefan Farkaš, zakladateľ

 

Populárna HAKA končí. Krádeže tak ostávajú už len v rukách polície

1.3.2024

Ak sa vám niekedy stalo, že vám zmizlo auto, elektronika alebo niekto blízky, možno ste už narazili na projekt HAKA. Ten sa zameriaval práve na pomoc ľuďom, ktorí o niečo prišli, a následné pátranie. Nešlo o žiadny štátny projekt, ktorý by bol nejako financovaný, práve naopak. Za svoje fungovanie si nikdy zakladatelia nevypýtali ani euro. O informáciu sa podelili vo svojej skupine.

Smutnú správu sme sa však dozvedeli včera tesne pred polnocou. Majiteľ skupín HAKA, Štefan Farkaš, informoval priaznivcov skupín o konci projektu. Hlavným dôvodom bolo to, že to všetkých ľudí okolo to stálo strašné množstvo času a nervov, pričom sa nemohli naplno venovať svojim životom a rodinám.

Mnoho ľudí ich kritizovalo za to, že zarábajú na ľudskom nešťastí. Majiteľ skupín ich však poopravil s tým, že na svoje fungovanie nezobrali od nikoho ani euro, vôbec už nie 2 % z daní. Fungovali na báze dobrovoľníctva, aj preto im to uberalo ich voľný čas.

Nekončia však úplne

HAKA pátranie po osobách skončilo pred rokom, pričom skupina s vyše 100-tisíc používateľmi prešla do rúk inej osoby, ktorá pokračuje v činnosti pod iným menom. Skupina na odhaľovanie podvodníkov zanikla včera večer. To, že neprešla pod niekoho iného autor argumentoval tým, že je dosť nebezpečné byť jej adminom pre bežného občana. Narážal na to, že počas jeho pôsobenia sa mu nejedenkrát vyhrážali, pretože stúpal na päty viacerým osobám.

Veľmi populárnou je aj skupina na vypátranie odcudzených áut a bicyklov, ktorá má takmer 300-tisíc ľudí. Tá bude naďalej fungovať, bohužiaľ však len do konca roka. Rovnako ani tento projekt nechce Š. Farkaš odovzdať do rúk niekomu inému. Všetky takéto krádeže tak ostáva nahlásiť polícii, prípadne možno vznikne alternatíva takejto skupiny založená iným človekom.

Píšem to ešte raz. Báť sa nemusíte. To, že HAKA končí nie je koniec sveta. Možno niečo podobné niekto ešte založí a keď nie je tu POLÍCIA a PROKURÁTÚRA. Haka vždy iba pomáhala. Nenahrádzame všetky tieto štátne zložky. Mám vás rád a prosím odpustite že už nemáme možnosť časovú ani rodinnú pokračovať. Apropo APLIKÁCIA bude pokračovať ďalej. Čiže kontrolovať a nahlasovať POLICII budete aj po skončení projektu HAKA .
Štefan Farkaš, zakladateľ
Náš tip
Ako fotí nový Honor Magic 6 Pro? Takto si vlajková loď poradila s podmienkami v Barcelone
6.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+