MojAndroid

Na udalosti Snapdragon Summit spoločnosť Qualcomm predstavila okrem iného aj technológiu Snapdragon Seemsless. Ide o novinku, ktorá bude fungovať medzi viacerými Snapdragon zariadeniami s operačnými Android a Windows. Zabezpečí ich vzájomné prepojenie do jedného ekosystému. Jednotlivé funkcie už poznáme z ekosystémov od niektorých výrobcov. Informácie na svojej stránke zverejnil samotný americký gigant Qualcomm.

Ekosystém zariadení od Qualcomm? Toto je Snapdragon Seemless

Zariadenia s Androidom alebo Windowsom, ktoré disponujú hardvérom od Qualcommu, budú tvoriť integrovaný ekosystém nehľadiac na značku daných modelov. Prepojenie zabezpečí možnosť ovládania viacerých zariadení pomocou jednej myši či klávesnice. Ak budete vlastniť Android tablet s podporovaným čipsetom Snapdragon, budete ho môcť prepojiť so svojim počítačom a okná s programami ovládať z oboch obrazoviek.

Veľmi jednoducho by sa mali dať presúvať aj súbory. Vaše slúchadlá sa automaticky pripoja k práve používanému zariadeniu. Tieto vychytávky má napríklad ekosystém od Apple a o niečo podobné sa snaží aj Android konkurencia napríklad v podobe firiem Samsung, Huawei či Xiaomi s ich novým HyperOS.

Qualcomm Snapdragon Seemless
Zdroj: Qualcomm.com

Je naozaj skvelé vidieť, že viacerí výrobcovia sa snažia a rozvoj svojho vlastného ekosystému a dokonca ešte krajšie je pozorovať, že sa o to snaží práve producent čipov. Ten zabráni, aby používateľ musel byť uzatvorený v ekosystéme produktov od jednej spoločnosti. S Windows zariadeniami má to však háčik, keďže existuje iba málo Windows počítačov na ARM platforme a ich momentálny stav nie je pravdepodobne schopný konkurovať či už notebookom s procesormi Intel / AMD alebo MacBookom s ARM čipmi M1 / M2 / M3. Snapdragon Seemless má pred sebou ešte náročnú cestu, avšak potenciálne nádejnú.

Qualcomm Snapdragon 8 gen 3
Zdroj: GSMArena.com

Prvým čipsetom podporujúcim technológiu Snapdragon Seemless je nový Snapdragon 8 Gen 3. Pokiaľ ide o platformu pre osobné počítače, tak novinku možno využívať na zariadeniach s čipom Snapdragon X Elite. Medzi značky, ktoré budú v rámci nového projektu s firmou Qualcomm kolaborovať, patria mená ako Microsoft, Android, Xiaomi, ASUS, HONOR, Lenovo či OPPO.

Náš tip
Google platí Applu ročne neuveriteľných 18 miliárd dolárov. Za čo?
31.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+