MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi pokračuje v distribúcii aktualizácie na HyperOS, ktorý v smartfónoch značky Xiaomi, Redmi a POCO nahrádza dlhoročnú nadstavbu MIUI. Portál AndroidAuthority teraz zverejnil zoznam modelov, ktoré môžu očakávať aktualizáciu.

Čo je HyperOS?

HyperOS je podstatne odľahčenejšou nadstavbou v porovnaní s MIUI. Ide o flexibilnú, univerzálnu platformu, ktorá je schopná bežať aj na tých najjednoduchších zariadeniach. Podporovaných je cez 200 kategórií produktov a cez 200 čipových platforiem. HyperOS bude podporovať aj IoT zariadenia, smart hodinky reproduktory, televízory a podobne.

HyperOS Xiaomi
HyperOS | Zdroj: AndroidAuthority.com

Nová platforma bude komunikovať aj s elektrickými kolobežkami tohto výrobcu a dokonca aj s automobilom cez rozhranie Xiaomi CarHyperOS má byť rýchlejší ako samotný čistý Android. Jeho celková veľkosť činí len 8,75 GB a prináša aj dve nové technológie – HyperConnect pre konektivitu a HyperMind pre ovládanie smart domácnosti.

Ktoré zariadenia dostanú aktualizáciu?

Oficiálny účet HyperOS spoločnosti Xiaomi na sociálnej sieti X (pôvodne Twitter) zdieľa  tento týždeň plán vydania novej nadstavby  pre zariadenia Xiaomi a Redmi. Podľa plánu sa jeho distribúcia začala niekoľkých zariadeniach už v prvej polovici roku 2024. Ako sa očakávalo, vlajkové lode Xiaomi budú prvé v rade, ktoré dostanú aktualizáciu. Séria Redmi Note  však nezostane príliš pozadu. V zozname nechýbajú ani tablety Xiaomi Pad a Redmi Pad.

Úplný zoznam zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu:

  • Séria Xiaomi 13:  Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 13 Lite
  • Séria Xiaomi 13T: Xiaomi 13T, Xiaomi 13T Pro
  • Séria Xiaomi 12: Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12 Lite
  • Séria Xiaomi 12T: Xiaomi 12T, Xiaomi 12T Pro
  • Séria Redmi Note 13: Redmi Note 13 4G, Redmi Note 13 5G, Redmi Note 13 Pro 4G, Redmi Note 13 Pro 5G, Redmi Note 13 Pro Plus 5G
  • Séria Redmi Note 12 5G: Redmi Note 12 5G, Redmi Note 12 Pro 5G, Redmi Note 12 Pro Plus 5G
  • Xiaomi Pad 6
  • Redmi Pad SE
Náš tip
Čakajú nás v budúcnosti smartfóny bez aplikácií? Na MWC 2024 bol predstavený AI Phone
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+