MojAndroid

Telekom v spolupráci so spoločnosťou Brain AI pracuje na novom projekte, ktorého koncept bol prvý krát predstavený na MWC 2024 v Barcelone. AI Phone je smartfón bez aplikácií, ktorý funguje čisto na princípe umelej inteligencie. Bližšie informácie zverejnil portál AndroidPolice.

Ako funguje nový AI Phone?

Hlavným cieľom nového smartfónu predstaveného na evente je nahradiť všetky aplikácie za interaktívne používateľské prostredie. AI Phone by mal podľa slov šéfa spoločnosti Brain AI podľa vašich požiadaviek automaticky splniť úlohu, ktorú dostal. Namiesto niekoľkých obrazoviek zaplnených aplikáciami by sa na úvodnej obrazovke tohto smartfónu malo zobraziť len jedno tlačidlo. Po jeho stlačení sa používateľovi zobrazia možnosti umelej inteligencie. Vďaka výkonnému procesoru Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 by mal AI systém bežať plynulo a získať veľké množstvo informácií za relatívne krátky čas. Ten samozrejme závisí aj od spôsobu, akým informáciu zadáte do systému.

AI Phone
AI Phone – Displej | Zdroj: AndroidPolice.com

CEO spoločnosti Brain AI, Jerry Yue tento nový spôsob používania smartfónu prirovnal ku starému internetovému prehliadaču, ešte z čias keď neexistoval Google. Podľa jeho názoru to kedysi bolo veľmi podobné, ako teraz s používaním aplikácií. Používateľ musí vedieť vyhľadať / otvoriť správnu informáciu / aplikáciu, aby sa dostal k tomu čo potrebuje. Práve preto sa rozhodol vytvoriť tento nový projekt, ktorý by mal slúžiť na presné a efektívne vyhľadávanie informácií.

AI Phone
AI Phone – MWC 2024 | Zdroj: AndroidPolice.com

Počas samotného eventu spoločnosti predstavili základné funkcie, ktoré vložili do konceptu. Jednou z nich bola možnosť rezervácie letenky za pomoci umelej inteligencie, hlasového ovládania a upraveného používateľského prostredia. Smartfónu však chýbala možnosť na odosielanie správ a vykonávanie hovorov. Jerry Yue vymyslel dočasné riešenie, ktorým je panel so základnými aplikáciami. To, ako sa spoločnosti popasujú aj s ďalšími základnými funkciami sa pravdepodobne dozvieme až pri oficiálnom prestavení smartfónu.

Náš tip
Honor vyzýva Samsung na súboj. Chystá svoj prvý vyklápací telefón aj smart prsteň

28.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+