MojAndroid

Nová aktualizácia operačného systému Android 15 prinesie zaujímavé novinky. Portál GizmoChina informuje o tom, že sa môžeme tešiť aj na novinku, ktorá určite poteší mnohých z nás. Týka sa práve stlmenia častých upozornení, ktoré nám môžu ísť na nervy.

Určite ste sa už stretli s tým, že váš smartfón obdržal niekoľko notifikácií po sebe v naozaj krátkom čase. Práve vtedy je jeho neustále vibrovanie príliš otravné. Z tohto dôvodu sa v novej aktualizácii systému objaví funkcia s názvom “Notification cooldown“. Jej úloha bude nápomocná a jasná.

Ako bude novinka fungovať?

Akonáhle váš smartfón príjme vo veľmi krátkej dobe viac notifikácií, ich hlasitosť a vibrácie sa rapídne znížia a stlmia. Táto funkcia by mala byť užitočná hlavne pre používateľov, ktorým chodia notifikácie zo skupinových chatov. Treba tiež spomenúť to, že stíšenie hlasitosti nebude permanentné. V momente keď nával notifikácií skonči, všetky nastavenia sa vrátia do pôvodného stavu.

Stlmenie notifikácií Android 15 | Zdroj: GizmoChina
Stlmenie notifikácií Android 15 | Zdroj: GizmoChina

Tiež si môžete túto novinku aj úplne vypnúť. V prípade, že sú notifikácie z určitých aplikácií dôležité, môžete si “cooldown” nastaviť výlučne na konverzácie. To znamená, že vám budú všetky dôležité upozornenia chodiť v normálnej hlasitosti. Samozrejme okrem tých, ktoré oznamujú nové správy.

Google nastavil jej automatické zapnutie po nainštalovaní aktualizácie, no ak by ste si chceli funkciu upraviť alebo vypnúť, stačí prejsť do nastavení. V časti upozornenia nájdete možnosť novej funkcie. Po jej rozkliknutí si ju môžete zapnúť na všetky upozornenia, iba na konverzácie alebo vypnúť. Ako sa vám táto funkcia páči? Radi si váš názor prečítame v diskusii pod článkom.

Náš tip
Asus Zenfone 11 Ultra už čoskoro? Prešiel európskou certifikáciou

19.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+